Aktualności

10-01-2017-03:44:15

Halestorm gra Twenty One Pilots

Udostępnij! Tweetnij!

Parę dni temu ukazał się kolejna EP-ka Halestorm, wypełniona przeróbkami. Wśród nich znalazła się interpretacja piosenki popowego duetu Twenty One Pilots.

Halestorm fot. Warner Music Poland

W 2011 roku nagrodzona Grammy amerykańska formacja wydała po raz pierwszy EP-kę z coverami pod tytułem "ReAnimate: The Covers EP". Pomysł spodobał się fanom, więc dwa lata później pojawiła się część druga, a 6 stycznia 2017 roku trzecia odsłona przeróbek kapeli, zatytułowana "ReAnimate 3: The Covers EP".

Lzzy Hale (wokal, gitara), jej brat Arejay Hale (perkusja, chórki), Joe Hottinger (gitara) i Josh Smith (gitara basowa) nagrali na trzecią część EP-ki z przeróbkami sześć kompozycji, niekoniecznie rockowych i metalowych. Halestorm zmierzył się między innymi z "Damn I Wish I Was Your Lover", wielkim hitem z repertuaru Sophie B. Hawkins, a także "Heathens" przebojowego duetu Twenty One Pilots, który kilka miesięcy temu zachwycił polską publiczność podczas koncertu w Warszawie. I właśnie ten cover Halestorm udostępnili w sieci. Można się z nim zapoznać tutaj.

Produkcją EP-ki zajął się słynny Nick Raskulinecz (m.in. Rush, Foo Fighters, Alice In Chains, Korn). Znalazły się na niej również przeróbki Metalliki, Whitesnake, Joan Jett And The Blackhearts i Soundgarden.

Halestorm cały czas promuje wydany w 2015 roku album "Into The Wild", który zajął piąte miejsce na liście "Billboardu". Przypomnijmy, że nad płytą zespół pracował w Nashville z nominowanym do Grammy producentem Jayem Joyce'em (m.in. Eric Church, Cage The Elephant). Jako pierwszy album promował singel "Apocalyptic" (zdobył w USA szczyt notowania Active Rock Radio), a po nim kawałek "Amen". 26 marca 2015 roku Halestorm zagrał doskonały koncert w wypełnionej niemal do ostatniego miejsca stołecznej Proximie.Udostępnij! Tweetnij!