Aktualności

06-02-2017-01:23:52

James Hetfield chory, Metallica odwołuje koncert

Udostępnij! Tweetnij!

James Hetfield, wokalista grupy Metallica, jest poważnie chory i otrzymał od lekarzy kategoryczny zakaz śpiewania. Zespół przełożył jeden koncert. Pod znakiem zapytania stoi kilka kolejnych, jak również jego występ podczas gali Grammy.

Metallica fot. Universal Music Polska

Między 5 a 9 lutego Metallica miała zagrać trzy koncerty w Kopenhadze, w Royal Arena. Pierwszy z nich został przesunięty na 2 września. Wcześniejszy koncert z 3 lutego został skrócony. Powodem jest nieujawniona na razie choroba Jamesa Hetfielda. Zespół napisał w oświadczeniu, że frontman otrzymał kategoryczny zakaz i nie wolno mu zaśpiewać choćby jednej nuty. Na razie koncerty z 7 i 9 lutego nie zostały przesunięte bądź odwołane.

- Codziennie sprawdzany jest stan zdrowia Jamesa, więc zaglądajcie na naszą stronę po najświeższe doniesienia - czytamy w komunikacie zespołu, jaki znalazł się na oficjalnej stronie Metalliki.

Legenda metalu miała wystąpić 12 lutego na gali rozdania Grammy w Los Angeles. W tej chwili trudno powiedzieć, czy Metallica będzie mogła zagrać na uroczystości.

Najnowszy longplay Metalliki to wydany w listopadzie 2016 roku "Hardwired… To Self-Destruct". Krążek w Polsce pokrył się dwukrotną platyną. Za produkcję odpowiadają Greg Fidelman, Hetfield i Ulrich.

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 110 milionów płyt na całym świecie. Zespół jest jednym z pionierów thrash metalu.Udostępnij! Tweetnij!