Aktualności

13-03-2017-03:05:13

Historia Testament w obrazkach

Udostępnij! Tweetnij!

Historia thrashmetalowej legendy, amerykańskiej grupy Testament, została już dość dokładnie opisania. Ale nie w formie obrazkowej. To jednak niebawem się zmieni.

Testament fot. Warner Music Poland

Kapela z Bay Area nawiązała współpracę z wydawnictwem Rocket 88, a jej efektem będzie ilustrowana historia zespołu, która otrzymała dość oczywisty tytuł "The Official Illustrated History". Według zapowiedzi kariera kapeli zostanie opowiedziana przez trzech muzyków (Chuck Billy, Eric Peterson, Alex Skolnick), do tego dołączone zostaną rzadkie zdjęcia oraz inne pamiątki, pochodzące z osobistych archiwów członków grupy.

Obrazkowa historia obejmie okres od czasów powstawania płyty "The Legacy" aż do "Brotherhood Of The Snake" z 2016 roku.

- Trudno mi w to uwierzyć, ale od wydania "The Legacy" minęło 30 lat. Wspominaliśmy, jak wspaniale jest wciąż to robić i myśleliśmy, jak nasze dziedzictwo utrwalić - mówi Chuck Billy. - Zdecydowaliśmy się na książkę wraz z wydawnictwem Rocket 88. Odświeżyliśmy mnóstwo wspomnień. Opowiadamy naszą wersję historii. Każdy z nas ma inną. Jestem pewny, że to będzie interesująca książka.

Data premiery "The Official Illustrated History" nie jest jeszcze znana.

Testament, to obok Wielkiej czwórki - Metallica, Slayer, Anthrax i Megadeth - czołowi przedstawiciele thrash metalu. Ich płyty rozeszły się w nakładzie blisko 14 milionów egzemplarzy. Podczas trwającej od lat 80. kariery grali trasy z takimi gigantami jak Iron Maiden, Black Sabbath czy Judas Priest. Od 1986 roku charyzmatycznym frontmanem kapeli pozostaje Chuck Billy. Wspomniany longplay "Brotherhood Of The Snake" ukazał się 28 października 2016 roku.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Testament