Aktualności

30-03-2017-01:07:56

Gitarzysta zapowiada historię Testament

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci pojawiła się zapowiedź autoryzowanej, obrazkowej historii legendy thrash metalu, grupy Testament. Książkę zapowiada jeden z jej współautorów, gitarzysta Eric Peterson.

Testament fot. Cameron Edney

Książka o tytule "The Official Illustrated History" powstała dzięki współpracy kapeli z San Francisco z wydawnictwem Rocket 88. W najnowszej zapowiedzi dzieła pojawia się Eric Peterson. Z filmiku, który dostępny jest tutaj, dowiemy się o specjalnej stronie internetowej testamentbook.com, na której publikowane będą różne ciekawostki i informacje.

Kariera kapeli zostanie opowiedziana przez trzech muzyków (Chuck Billy, Eric Peterson, Alex Skolnick), do tego dołączone zostaną rzadkie zdjęcia oraz inne pamiątki, pochodzące z osobistych archiwów członków grupy. Współtworzyć opowieść będą też niektórzy byli członkowie oraz zaprzyjaźnieni muzycy. Obrazkowa historia obejmie okres od czasów powstawania płyty "The Legacy" aż do "Brotherhood Of The Snake" z 2016 roku.

Testament to obok Wielkiej czwórki - Metallica, Slayer, Anthrax i Megadeth - czołowi przedstawiciele thrash metalu. Ich płyty rozeszły się w nakładzie blisko 14 milionów egzemplarzy. Podczas trwającej od lat 80. kariery grali trasy z takimi gigantami jak Iron Maiden, Black Sabbath czy Judas Priest. Od 1986 roku charyzmatycznym frontmanem kapeli pozostaje Chuck Billy. Longplay "Brotherhood Of The Snake" ukazał się 28 października 2016 roku i zamyka dyskografię kapeli.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Testament