Aktualności

14-03-2017-01:58:48

Ed Sheeran z największym debiutem 2017 roku

Udostępnij! Tweetnij!

Niespełna 2 tygodnie od premiery, można już spokojnie stwierdzić, że nowa płyta Eda Sheerana okazała się sukcesem.

Ed Sheeran fot. Warner Music Poland

Longplay "÷" szturmem zdobył Billboard 200, docierając od razu na 1. miejsce. W ciągu niespełna tygodnia od premiery, krążek kupiło 450 tysięcy Amerykanów. To najlepszy wynik w tym roku. To także druga najlepiej sprzedająca się nowość zestawienia Billboardu, od czasu longplaya "Your Eyez Only" J. Cole'a, który w grudniu 2016 roku trafił na szczyt z 492 tysiącami egzemplarzy.

To drugi numer 1 Sheerana w Stanach Zjednoczonych. Poprzedni album "x" znalazł się na najwyższej pozycji listy z 209 tysiącami sztuk sprzedanych na tradycyjnych nośnikach.

Longplay "÷" ukazał się 3 marca. W ciągu pierwszego dnia, albumu wysłuchało 56,727,861 użytkowników Spotifya, co jest nowym rekordem serwisu. Z płyty pochodzi singel "Shape of You", który wraz z klipem można sprawdzić tutaj.

Poprzednia płyta Sheerana to "x" z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed wystąpił na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: ed sheeran