Aktualności

24-03-2017-14:49:33

Hatti Vatti przedstawia retrofuturystyczny "Szum"

Udostępnij! Tweetnij!

Pod tytułem "Szum" ukazała się najnowsza płyta producenta i instrumentalisty Hatti Vatti. Artysta dzieło określa jako retrofuturystyczne.

Hatti Vatti fot. Most Records

Na nowej płycie dominują brzmienia analogowych instrumentów, także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych.

Czy żyjemy w dystopijnym świecie maszyn? Czy społeczeństwo podlega całkowitej kontroli? Czy dwudziestowieczni futurystyczni twórcy naiwnie zachwycali się technologią, czy też przewidywali przyszłość? Te pytania Hatti Vatti zadawał sobie pracując nad materiałem. Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki.

- Retrofuturystyczny "Szum" w zaskakujący sposób łączy różnorodność, minimalizm, dawkując napięcie - zachęca wydawca, Prosto. - Na nadchodzącej płycie dominują brzmienia analogowych instrumentów, usłyszymy na niej także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych.

Longplay dostępny jest na stronie internetowej mostrecords.co, prosto.pl, sklepach sieci Empik, wybranych sklepach muzycznych w Polsce, międzynarodowo w światowych sklepach muzycznych takich jak Juno oraz na platformach streamingowych: Spotify, Apple Music, iTunes, Tidal, Google Play. "Szumu" możne też posłuchać na YouTube.

Oto tracklista:
1. Math
2. Hikikomori
3. Warszawa
4. Haiku
5. Lai
6. Ruins
7. Hero:in
8. Kino
9. Halo
10. Sei
11. Unsafe
12. Canceled
13. Werk

Pod pseudonimem Hatti Vatti ukrywa się producent, instrumentalista i aranżer, Piotr Kalinski. Jego dorobek zamyka wspólne dzieło z Noonem - "Versions" z listopada 2015 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!