Recenzja

25-10-2018-00:00:04

Nothing But Thieves - What Did You Think When You Made Me This Way?

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Ocena:

Panie, panowie tak to się robi. Nothing But Thieves wiedzą, jak rozbudzić apetyt i sprawić, byśmy nie mogli doczekać się kolejnej płyty.

"What Did You Think When You Made Me This Way?" to EP-ka, zaledwie cztery utwory za to jakie. Na swym najnowszym wydawnictwie Anglicy robią, to, co potrafią najlepiej. Grają z pasją, nie szczędzą emocji ani swoich gitar. Nothing But Thieves zapewnili fanom kwadrans soczystego, pełnego żaru, siarczystego rockowego grania. Najdelikatniejszą propozycją w zestawie jest naprawdę ładne "You Know Me Too Well". Nawet jednak ten balladowy numer ze spokojnym wokalem skrywa przesterowane gitary i mocny rytm. W pozostałych trzech numerach już nie ma zmiłuj. Singlowy "Take This Lonely Heart" ma w sobie coś z rozpędzonej energii Queens of the Stone Age i luzu Foo Fighters, otwierający "Forever & Ever More" przypomina Muse ze swych najbardziej "wściekłych" czasów, a niepozorny i akustyczny w zwrotkach "Gods" w refrenach zmienia się w prawdziwy rockowy huragan na miarę Royal Blood.

Na tej EP-ce nie ma słabych numerów. Każdy, choć nieco inny, ma wspólny mianownik - rockową moc. Nowy materiał Nothing But Thieves brzmi autentycznie, bez wyrachowania, bez umizgów. To muzyka prosto serca, taka, która na żywo roznosi sale i wprawia w ekstazę. Bezpośrednia, szczera, trochę dzika, trochę przebojowa. Porywająca i ujmująca. Nic wyrafinowanego, nic szczególnie oryginalnego, ale ile w tym pasji, ile chemii, ile rockowej frajdy.

Co tu dużo mówić. Na "What Did You Think When You Made Me This Way?" Nothing But Thieves udowadniają, że są w formie i na pewno mają jeszcze sporo do powiedzenia.


Lista utworów:

  1. 1. Forever & Ever More00:03:28
  2. 2. Gods00:03:29
  3. 3. You Know Me Too Well00:03:54
  4. 4. Take This Lonely Heart00:04:02

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!