„Rosemary” – Teatr BARAKAH - Kraków

Bilety na spektakl „Rosemary” – Teatr BARAKAH - Kraków - 27-04-2024

Spektakl „Rosemary” – Teatr BARAKAH - Kraków

Spektakl Rosemary

27.04.2024 19:00

Kraków(Małopolskie) - Teatr Barakah


Kup bilet Biletyna 19:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.



W sprzedaży od 2 miesięcy
Do wydarzenia 0 dni

Film „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego z końca lat 60. staje się dla artystek i artystów Teatru BARAKAH zapalnikiem do zgłębienia mechanizmów manipulacji, wykorzystywanych w celu kontrolowania jednostek.

„Rosemary” to sztuka o małżeństwie w kryzysie, które przeprowadza się do nowego apartamentu na luksusowym osiedlu. On jest pisarzem-nieudacznikiem, znanym z jednego tytułu, ona – profesorką literatury, żyjącą w cieniu męża. „Wybawicielami” naszych bohaterów okazują się nowi sąsiedzi, mieszkańcy Lux Moderna, przepełnieni chęcią pomocy. Po czasie jednak przychodzi pora na spłatę długu…

Reżyser spektaklu Michał Nowicki pyta o to, czym lub kim jest współcześnie szatan? W jaki sposób dochodzi do manipulacji i zniewolenia? Dlaczego kobieta sama nie może decydować o sobie i swoim ciele? Czy funkcjonuje w społeczeństwie jako „własność publiczna”?

scenariusz: Grzegorz Like
reżyseria: Michał Nowicki
muzyka: Piotr Korzeniak, Paweł Stus
choreografia: Martyna Dyląg
kostiumy i aranżacja przestrzeni: Monika Kufel
instalacja artystyczna: Małgorzata Wielek
video: Michał Nowicki
montaż video: Piotr Koźmiński
obsada: Michał Badeński, Monika Kufel, Kacper Kujawa, Sebastian Oberc, Aniela Płudowska

Data prapremiery: 11 listopada 2023
Czas trwania: 80 minut

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Teatr BARAKAH
ul. Paulińska 28
31-065 Kraków

Teatr BARAKAH to wyróżniający się na tle innych instytucji kultury, prywatny repertuarowy teatr, który od kilkunastu lat śmiało przeciera szlaki oryginalnym produkcjom, idącym w duchu nowoczesnego teatru, odważnie komentującego otaczającą nas rzeczywistość. W BARAKAH na deski przenoszone są kultowe teksty literackie, jak „Dzieci z dworca Zoo”, „Inni ludzie”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Psy ras drobnych” i filmowe, jak „Misery” i „Przełamując fale”. Ostatnie produkcje BARAKAH to „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” inspirowane słynnym dramatem Tony’ego Kushnera, „Twin Peaks: do drzwi czerwonych zapukam” czerpiący inspiracje z serialu Davida Lyncha oraz „Marzyciele” inspirowani dziełem Bernardo Bertolucciego. Już pierwsza produkcja BARAKAH, „Szafa”, odbiła się głośnym echem w całej Europie, czego ukoronowaniem była nagroda aktorska dla Moniki Kufel na Międzynarodowym Festiwalu „Aktor Europy” w Macedonii. Teatr BARAKAH został założony w 2004 roku przez absolwenta krakowskiej PWST, reżysera i aktora Michała Anę Nowickiego oraz absolwentkę wrocławskiej PWST, aktorkę, scenografkę i kostiumografkę Monikę Kufel. W teatrze wyprodukowanych zostało ponad 60 spektakli (w tym ponad 30 prapremier, od kilku lat powstają tu średnio 4 premiery rocznie), w których udział wzięli wybitni reżyserzy, aktorzy, scenarzyści, kompozytorzy, scenografowie i inni artyści z całej Polski. Siedziba teatru od 2013 znajduje się przy ulicy Paulińskiej 28 w kamienicy będącej przed II wojną światową Nową Mykwą żydowską, zwaną także „Łaźnią Ludową Rytualną”. Dzięki tej niesamowitej przestrzeni, łączącej w sobie historię z industrialnym wystrojem, w teatrze panuje wyjątkowy klimat, a scena z zabytkowymi holenderskimi kaflami jest idealna do prezentacji oryginalnych produkcji. Spektakle Teatru BARAKAH regularnie reprezentują Kraków na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych, z których często wracają z nagrodami. Na koncie BARAKAH jest już kilkadziesiąt nagród teatralnych, w tym ta najważniejsza w Polsce – Nagroda im. Leona Schillera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru przyznana przez Związek Artystów Scen Polskich.