Top Lista

04-10-2018-14:00:00

10 najlepszych piosenek Cher

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Cher fot. Warner Music Poland

Cher przypomniała o swym talencie aktorskim i wokalnym za sprawą filmu "Mamma Mia: Here We Go Again!" oraz piosenek z repertuaru grupy ABBA. Nie zapominajmy, że wokalistka obecna jest na scenie od lat 60., a wielkie sukcesy święciła w latach 90.

10. "You Haven't Seen the Last of Me"

Pełna emocji, okraszona hollywoodzkimi smykami, wprost stworzona na duży ekran ballada. Utwór pochodzi z soundtracku do filmu "Burleska", gdzie Cher zagrała z Christiną Aguilerą. W zestawie znalazł się jeszcze jeden numer w wykonaniu Cher - "Welcome to Burlesque".

Piosenka "You Haven't Seen the Last of Me" została wyróżniona Złotym Globem.

9. "Dov'e L'Amore"

Cher w swym repertuarze ma piosenki rockowe, popowe, taneczne, a także coś dla miłośników klimatów latino. "Dov'e L'Amore" to rzecz trochę w stylu Ricky'ego Martina, a dla niepoznaki z włoskimi słowami. Typowa dla końca lat 90. mieszanka klubowej produkcji i gorących rytmów.

Podobno teledysk do piosenki bardzo chciała nakręcić Madonna, ale ostatecznie za kamerą stanął Jamie O'Connor.

8. "Heart Of Stone"

Pop-rockowy hit przełamany soulowymi chórkami. Nie jest to piosenka napisana specjalnie dla Cher. Za oryginał z 1988 roku odpowiadała grupa Bucks Fizz. Cher dodała mnóstwo emocji i przede wszystkim swój mocny, niedający się pomylić z żadnym innym głos.

7. "Could've Been You"

Rockowy, dość drapieżny kawałek, który Cher spopularyzowała. Numer pierwotnie przygotował bowiem amerykański wokalista Bob Halligan. Bezpośredni, charakterny utwór wydaje się wymarzony dla wokalistki.

6. "One by One"

Piosenka, którą ciepło przyjęto w Kanadzie i Europie. Wyjątkowo delikatny jak na Cher numer. Z subtelną produkcją, eterycznym wokalem w zwrotkach i kontrastującym, dynamicznym refrenem.

5. "I Got You Babe"

Znany z lat 90. hit to tak naprawdę cover, a w zasadzie auto-cover. Cher oryginalnie nagrała "I Got You Babe" w duecie z mężem, Sonnym Bono, w 1965 roku. Utwór promował pierwszy album duetu. Wiele lat później Cher postanowiła odmłodzić "I Got You Babe" i zrealizowała piosenkę z ultrapopularnymi kreskówkowymi postaciami, Beavisem i Butt-Headem.

4. "You Wouldn't Know Love"

Nieco ejstisowych brzmień, choć singel z 1990 roku. Klasyczna w sumie mieszanka syntezatorów i hardrockowych gitar, z mocnym głosem Cher. Współtwórcą piosenki był słynący z pościelowych ballad Michael Bolton.

3. "The Shoop Shoop Song (It's in His Kiss)"

Chyba żadna inna piosenka w wykonaniu Cher nie ma tyle wdzięku. Mimo oldschholowego charakteru, przemycono w utworze nowoczesną gitarę. Utrzymana w klimacie z lat 60. piosenka promowała film "Syreny", w którym Cher wystąpiła z Winoną Ryder i młodziutką Christiną Ricci. Wszystkie zresztą pojawiają się w klipie.

2. "If I Could Turn Back Time"

Cher miała 43 lata, kiedy wypuściła singel "If I Could Turn Back Time". Trzeba przyznać, że wywołała niemała zamieszanie, nie tyle piosenką co teledyskiem, w którym pokazała się w dość odważnym, naprawdę skąpym kostiumie. Wideo nakręcono na pokładzie prawdziwego okrętu - USS Missouri, który znajdował się w nieistniejącej już stoczni w Long Beach. Seksualny wydźwięk klipu spotkał się z krytyką, także pod adresem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, która od tego czasu nie pozwoliła na filmowanie żadnych teledysków na swoich statkach.

Autorką tego pop-rockowego kawałka jest Diane Warren, która pisała też dla Arethy Franklin, Celine Dion, Barbary Streisand, Tiny Turner czy Whitney Houston.

1. "Love And Understanding"

Świetnie zbudowany utwór, z niepozornymi zwrotkami i porywającym, pełnym emocji refrenem. Kapitalna melodia, dramaturgia i chórki sprawiają, że numer wpada w ucho i ujmuje melancholią.

Na stronie B singla znalazł się kawałek "Trail Of Broken Hearts", który pojawił się także na soundtracku filmu "Szybki jak błyskawica" ("Days of Thunder") z Tomem Cruise'em.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

TAGI: cher