Top Lista

23-04-2020-14:00:00

9 najlepszych piosenek Sama Smith

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Sam Smith fot. Universal Music Polska

Sam Smith ma miliardy streamów na Spotifyu i ponad 10 milionów subskrypcji na YouTube. W trakcie swojej dość krótkiej kariery sprzedał ponad 25 milionów albumów i siedem razy trafił na szczyt zestawienia najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii. Krótko mówiąc, jest jednym z najpopularniejszych współczesnych wykonawców.

9. "Promises" (Calvin Harris feat. Sam Smith)

Sam Smith nie stroni od współpracy z producentami muzyki tanecznej i elektronicznej. Ze szkockim DJ-em nagrał dance-popowy numer z elementami muzyki house. Wideo zrealizowane w Nowym Jorku stanowi wyraz szacunku dla społeczności LGBTQ.

8. "How Do You Sleep?"

Pełna żalu piosenka, którą Sam Smith adresuje do kochanka, który go zawiódł. Numer cechuje nowoczesne, skoncentrowane na bitach, elektroniczne brzmienie, którego twórcą jest Max Martin.

Zapowiedziany przez Eltona Johna, gwiazdor wykonał wersję a cappella utworu w ramach "Living Room Concert For America" - artystycznego przedsięwzięcia zorganizowanego po wybuchu pandemii Covid-19.

7. "Lay Me Down"

Tęskna fortepianowa ballada z subtelną smyczkową aranżacją. To właśnie ten utwór zapewnił Samowi Smithowi kontrakt płytowy z London Records. Był też początkiem jego współpracy z innymi artystami. - Disclosure usłyszeli "Lay Me Down" i potem to już był efekt domina - wspomina wokalista. - Napisaliśmy razem "Latch", a gdy Naughty Boy usłyszał "Latch" napisaliśmy "La La La" i tak miałem numer jeden w Wielkiej Brytanii.

6. "Dancing With a Stranger" (Sam Smith & Normani)

Nasączony klimatem współczesnego R&B, zmysłowy utwór powstał we współpracy z amerykańską wokalistką znaną z grupy Fifth Harmony. Sam Smith napisał piosenkę w trakcie trasy "The Thrill of it All". - To kawałek podsumowujący wszystko, co wówczas czułem, lawirując między życiem osobistym a koncertowaniem - wyjaśniał Anglik.

4. "Too Good At Goodbyes"

Podczas gdy utwory z debiutanckiej płyty Sama Smitha skupiały się na samotności, na drugiej można było usłyszeć opowieści o nieudanych związkach. - "Too Good At Goodbyes" jest o rozstaniu i o tym, że czasem dobrze się czujemy, nawet kiedy z nami zerwano - tłumaczył wokalista.

3. "La La La" (Naughty Boy feat. Sam Smith)

Piosenka z debiutanckiej płyty angielskiego producenta Naughty Boya "Hotel Cabana".

Pod względem emocji utwór inspirowany był "Don't Speak" No Doubt. - Ten numer wpłynął na wielu ludzi, a właśnie o to chodzi mi w muzyce - opowiadał Smith.

Wideo nakręcono w Boliwii.

2. "I'm Not The Only One"

- Próbowałem nagrać coś w stylu Norah Jones, z tym, że z mocniejszym bitem - wyjaśniał wokalista. - Mamy tu poważający się aktord, a złożoność nagrania leży w jego prostocie.

Fortepianowa piosenka stanowi swoiste podsumowanie tematu przewodniego albumu "In the Lonely Hour". - Miałem dość słuchania o trudach związków, podczas gdy sam w żadnym nigdy nie byłem - opowiadał artysta. - Chciałem napisać płytę dla ludzi, którzy nigdy nie byli zakochani. Być głosem samotników.

W 2014 roku powstał remiks nagrania z udziałem A$AP-a Rocky.

1. "Stay With Me"

Największy przebój Sama Smitha promujący album "In the Lonely Hour". Melancholijna piosenka opowiada o nieodwzajemnionym uczuciu. - Śpiewam o różnych obliczach samotności - wyjaśniał Anglik.

Choć w nakręconym wideoklipie widzimy chór, to, co słyszymy w nagraniu to nałożone na siebie ścieżki wokalu Sama Smitha.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

TAGI: sam smith