Aktualności

19-10-2018-13:02:00

7 płyt na drugą połowę października! Wielkie debiuty i wyczekiwane powroty.

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Druga połowa października to wielkie muzyczne debiuty, z Greta Van Fleet na czele i wielkie wyczekiwane powroty na polskiej scenie muzycznej. Jeszcze w tym miesiącu z nową muzyką wróci m.in. Agnieszka Chylińska. Na czyją płytę warto zwrócić uwagę?

19 październik

Greta Van Fleet- Anthem Of The Peaceful Army

Intensywność porównać Greta Van Fleet do Led Zeppelin zdaje się nie słabnąć. Czy po przesłuchaniu debiutanckiego albumu "Anthem Of The Peaceful Army" również tak będzie? Płyta trafiła na sklepowe półki, i do serwisów streamingowych, 19 października.

Na albumie znalazło się 10 kompozycji napisanych przez członków zespołu, a za produkcję całości odpowiadają Marlon Young, Al Sutton oraz Herschel Boone. Całość zwiastuje m.in. tytułowy singiel "Anthem of The Peaceful Army", który został świetnie przyjęty na rockowych listach przebojów.

19 października

Sara Jaroszyk - Światłocienie

Druga debiutantka na naszej liście to Sara Jaroszyk, która prezentuje album "Światłocienie". Na albumie, który jak przyznaje Sara jest do tańca, miłości, zatracenia, rozmarzenia, znajdzie się jedenaście utworów. Całość zapowiada singiel "Avalon".

19 październik

Nothing But Thieves - What Did You Think When You Made Me This Way EP

Zespół Nothing But Thieves postanowił, że w przerwie między długogrającymi studyjnymi albumami odda w ręce fanów EPkę. Wydawnictwo zatytułowane "What Did You Think When You Made Me This Way" to zestaw czterech utworów, które wydano na płycie analogowej oraz cyfrowej. W listopadzie tego roku grupa wystąpi w Poznaniu. Koncert odbędzie się 7 listopada, a bilety są nadal dostępne w sprzedaży - tutaj.

19 październik

Dawid Podsiadło - Małomiasteczkowy

Dawid Podsiadło powraca z trzecim studyjnym albumem! Pierwsza w pełni nagrana w języku polskim płyta, pierwsza po dłuższej przerwie. Album "Małomiasteczkowy" to dziesięć utworów, w tym dwa doskonale znane single - tytułowy "Małomiasteczkowy" i "Nie ma fal". Na całością czuwał Bartosz Dziedzic, w przeszłości odpowiedzialni m.in. za album "Granda" Brodki i "Składam się z ciągłych powtórzeń" Artura Rojka.

"Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć," mówi Podsiadło. Czy "Małomiasteczkowy" zaskoczy fanów Dawida? Z pewnością!

Promując album Dawid wyruszy w trasę koncertową. Zagra w największych halach koncertowych w Polsce. Większość koncertów jest już wyprzedana, ale pojedyncze bilety są nadal w sprzedaży. Listę dostępnych można sprawdzić tutaj.

26 październik

Agnieszka Chylińska - Pink Punk

Agnieszka Chylińska powraca z nowym studyjnym albumem! Płyta "Pink Punk", choć oficjalnie zapowiedziana, wciąż owiana jest tajemnicą. Nowe utwory są stopniowo zapowiadane na profilach w mediach społecznościowych Agnieszki, ale jeszcze nie doczekaliśmy się singla promującego. Wiemy natomiast, że "Pink Punk" to efekt współpracy Agnieszki z Bartkiem Królikiem i Markiem Piotrowskim.

"Na poprzedniej płycie Forever Child umierałam z rozpaczy, leżąc na deskach. Płyta Pink Punk to moment, kiedy wstałam i z histerycznym śmiechem postanowiłam biec… przed siebie," powiedziała Agnieszka. Premierę płyty towarzyszy trasa koncertowa. Pełna lista miast, które odwiedzi Chylińska, wraz z informacjami o biletach, dostępna jest tutaj.

26 październik

Tom Odell - Jubilee Road

Uwielbiany przez Polaków Tom Odell również na październik zaplanował premierę swojego nowego studyjnego albumu. Krążek "Jubilee Road", który będzie promował dwoma koncertami w Polsce (szczegóły tutaj) zawiera dziesięć piosenek, z których część jest już dostępna w serwisach streamingowych.

"Napisałem ten album w domu położonym przy cichej ulicy we wschodnim Londynie. Teksty zostały zainspirowane życiem przyjaciół, których spotkałem żyjąc tam. Większość piosenek nagrałem w salonie i jeśli posłucham ich uważnie, wciąż mogę usłyszeć dźwięk telewizora jednego z sąsiadów, który dochodził do mnie przez ściany, dzieci grające w piłkę nożną na jezdni oraz odgłosy kroków na drewnianej podłodze piętro wyżej. Chociaż już tam nie mieszkam, a moje życie mocno się zmieniło, zawsze będę pamiętał ten czas. Mam nadzieję, że słuchanie tego albumu będzie dla Was równie przyjemne, jakie było dla mnie jego tworzenie." Tymi słowami Tom opisuje swój trzeci studyjny krążek.

26 październik

Xxanaxx - Gradient

Na ostatni piątek października premierę nowego albumu zapowiedział także polski duet Xxanaxx. Album zatytułowany "Gradient" to czternaście kompozycji podzielonych na dwie części Gradient I i Gradient II. Grupa pokusiła się o stworzenie krążka, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji.

"Płyta składa się z dwóch części, które niczym tytułowy gradient wzajemnie się przenikają. Zarówno ja jak i Klaudia kochamy muzykę klubową ale równie bliskie są nam czarne brzmienia. Dlatego „Gradient I” to album oscylujący wokół gatunków takich jak r’n’b czy neo-soul, „Gradient II” to część płyty z klubową elektroniką," mówi o płycie Atari Wu.

"To połączenie dwóch światów, w których poruszamy się oboje od dawien dawna. Chcieliśmy połączyć wszystkie nasze pragnienia muzyczne w jedną spójną całość. Dzięki tej płycie, przekonaliśmy się, że praca przy tworzeniu muzyki, właśnie w duecie, daje nam największą satysfakcje i możliwość rozwoju," dodała Klaudia.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
19-10-2018-13:02:00

Podziel się na facebooku!