Aktualności

27-01-2019-08:30:00

5 płyt do posłuchania w weekend!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Czyja płyta umili ostatni weekend stycznia? Kandydatów jest 5, każdy reprezentuje inny gatunek, inną wrażliwość muzyczną i czerpie inspiracje z innych źródeł. Na liście zarówno krajowe, jak i zagraniczne premiery.

25 stycznia

Doda - Dorota

Nowy studyjny album Dody to wyjątkowe wydawnictwo z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że niemal po brzegi wypełnione jest coverami, a po drugie dlatego, że to album nagrany z myślą o zmarłej babci Dody. To jej piosenkarka zadedykowała album.

https://www.youtube.com/embed/-1H4vCY67P8

Obok "Niech żyje bal," "I'm With You" czy "Krakowski spleen" znalazły się także dwie premierowe kompozycje. Całość promuje singiel "Nie wolno płakać", kompozycja napisana z myślą o zmarłej babci. Promując album Doda wystąpi na warszawskim Torwarze - szczegóły dostępne tutaj.

25 stycznia

Patrycja Markowska & Grzegorz Markowski - Droga

Na ten album czekano całe lata. Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski łączyli muzyczne siły wielokrotnie, m.in. we wspólnych utworach czy podczas koncertów, ale dopiero w ubiegłym roku weszli do studia z zamysłem nagrania pełnej studyjnej płyty. Efektem jest album "Droga", złożona z 13 kompozycji płyta.

https://www.youtube.com/embed/wPNjyAKtK50

Recenzję albumu opublikowaliśmy tutaj. Płytę promują single "Na szczycie" i "Lustro". Tutaj dostępne są informacje na temat koncertu promującego ten album.

25 stycznia

Backstreet Boys - DNA

Właśnie ukazała się dziesiąta studyjna płyta w dyskografii Backstreet Boys! Album "DNA" to zbiór dwunastu premierowych kompozycji, które napisali autorzy największych popowych przebojów ostatnich lat, m.in. Mike Sabbath i Andy Gammer. Całość zapowiadają single single "Don't Go Breaking My Heart" i "Chances".

https://www.youtube.com/embed/W5kM5wAwRug

Promując płytę Backstreet Boys wystąpią w Warszawie. Szczegóły czerwcowego koncertu są dostępne tutaj.

25 stycznia

Bring Me The Horizon - Amo

Ostatni weekend stycznia to także czas na premierę nowego albumu od Bring Me The Horizon. Na album "Amo" trafiło trzynaście piosenek, za których produkcję odpowiadają Oli Sykes oraz Jordan Fish. Całość zwiastuje singiel "Mantra".

https://www.youtube.com/embed/VAXg78MKJcM

25 stycznia

Rival Sons - Feral Roots

Kalifornijczycy z Rival Sons powracają z nową, szóstą w dorobku, studyjną płytę. Album "Feral Roots" promują single "Do Your Worst" i "Back In The Woods", dwie z jedenastu piosenek, jakie znalazły się na albumie.

https://www.youtube.com/embed/Vx60Fsu-w9M


źródło: Ania/Koncertomania.pl
27-01-2019-08:30:00

Podziel się na facebooku!


newsy.