Michał Milczarek Trio - Ambient works w Lublinie

Koncert Michał Milczarek Trio - Ambient works w Lublinie - 14-02-2018

Koncert Michał Milczarek Trio - Ambient works w Lublinie

MICHAŁ MILCZAREK TRIO

14.02.2018 20:00

Lublin(Lubelskie) - Centrum Kultury - CK


Michał Milczarek Trio - Ambient Works
14.02.2018 / godz. 20:00
Piwnice Centrum Kultury
Bilety:
20 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu:
https://www.tiketto.pl/Sell/Description/11454/Event/3001334

Michał Milczarek Trio to jedna z najciekawszych grup muzycznych na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę będącą połączeniem modern jazzu, free jazzu, elektroniki i rocka. Koncerty MM3 uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. Zespół występował na prestiżowych festiwalach w Polsce, na Ukrainie, w Wietnamie, w Niemczech i Szkocji.
MM3 zwyciężyło w konkursie „Jazzowy Debiut Fonograficzny” (2014) organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa: EP-kę The Big Game (2012), albumy Squirrels and Butterflies (2014) i najnowszy Ambient Works (2016).

Zespół występuje w stałym składzie:
Michał Milczarek - gitara
Bartek Łuczkiewicz – bas
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Jesienią 2014 r. ukazał się debiutancki album MM3 Squirrels and Butterflies. Na płycie odnaleźć można wpływy muzyki elektronicznej, hip-hopu, rocka czy fusion. Dzięki temu kompozycje, które znalazły się na płycie ukazują jazz w innowacyjnej odsłonie brzmieniowej. Przyczynił się do tego także producent albumu - Envee, który do brzmienia muzyki MM3 podszedł bardzo kreatywnie. Materiał nagrano w warszawskim Quality Studio. Płyta została wydana przez Akademię Rocka dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku”.

Druga płyta zespołu – Ambient Works – jest projektem z pogranicza ambientu, minimalizmu, modern- i free-jazzu. Muzycy zarejestrowali w pełni improwizowany materiał. Jego produkcją, mixem i masteringiem zajęli się Envee i Michał Milczarek. Album "Ambient Works" wymyka się muzycznym schematom i podziałom, jest nowatorski w aspekcie aranżacyjnym, jak i brzmieniowym, prowokuje do nieco innego spojrzenia na jazz i muzykę improwizowaną. Można na nim znaleźć dźwiękowe przestrzenie (VN), utwory minimalistyczne (Fogs), transowe rytmy (Burnt Toast, Coffe Stains), a nawet spreparowane brzmienie dzwonów z drezdeńskiej katedry (Dresden).

mmtrzy.pl/index.html