BYĆ JAK MONIUSZKO- koncert inauguracyjny sezonu 2019/2020 w Łodzi

Bilety na koncert BYĆ JAK MONIUSZKO- koncert inauguracyjny sezonu 2019/2020 w Łodzi - 21-09-2019

BYĆ JAK MONIUSZKO- koncert inauguracyjny sezonu 2019/2020 w Łodzi

różni wykonawcy

21.09.2019 18:00

Łódź (Łódzkie) - Teatr Wielki, Plac Dąbrowskiego

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


BYĆ JAK MONIUSZKO
- koncert inauguracyjny sezonu 2019/2020
Muzyka dla Moniuszki była środkiem wychowywania ludzi, pragnął uczyć ich dobra, przestrzegać przed złem, zapalać miłością do przeszłości, uczyć wzajemnego zrozumienia i akceptacji. I choć jego dzieła nie epatują uporczywym moralizatorstwem, to nie sposób nie dostrzec w nich sugestii i wskazówek, często podanych z przymrużeniem oka, dowcipnie i znaczącym podtekstem. Bo przecież sam kompozytor nie uważał siebie za „mruka” i tam gdzie nadarzała się sposobność kazał postaciom swoich oper wzbudzać u widza uśmiech i radość; zawsze jednak mądrze i po coś.

W naszym koncercie będącym barwną listą Moniuszkowskich przebojów, odnajdą Państwo owe różne oblicza kompozytora; w ariach i ansamblach z Flisa, Halki, Strasznego dworu, Parii, Hrabiny zaprezentują się wszyscy soliści śpiewacy naszego Teatru, chór, balet i oczywiście orkiestra.

I z pewnością będą Państwo zaskoczeni tym: kto, co i jak… W tej mieniącej się muzycznymi nastrojami moniuszkowskiej rewii nie zabraknie oczywiście i siarczystego mazura, i ognistych góralskich popisów – zawsze przez widzów gorąco oklaskiwanych.
Tyle Moniuszki jednego wieczoru!... I w jakim wykonaniu! I w jakiej oprawie!
Zapraszamy.


Galerie