Koncert Familijny Opera dla dzieci -Królewna Śnieżka w Gdańsku

Bilety na koncert Familijny Opera dla dzieci -Królewna Śnieżka w Gdańsku - 08-12-2019

Koncert Familijny Opera dla dzieci -Królewna Śnieżka w Gdańsku

różni wykonawcy

08.12.2019 12:00

Gdańsk (Pomorskie) - Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


nieżka – Marta StudzińskaMacocha – Aniela MańkowskaKsiążę – Bartosz JankowskiSługa/Krasnal – Wojciech BałchanowskiKrasnal/Zwierciadło – Dominik MazanKrasnal – Alan WittbrodtNatalia Walewska, Anna Bona – I i II skrzypceSławomir Iwaniak – altówkaJarosław Wyrzykowski – obójElżbieta Drozdowska – fletŁukasz Piotrowicz – fagotDawid Głowacki – klarnetAnna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczelaMaciej Młóciński – kontrabasMateusz Wiczyński – perkusjaPiotr Staniszewski – dyrygent
 
Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie? Któż nie zna tych słów? Historię zazdrosnej macochy, ślicznej królewny i zabawnych krasnoludków z pewnością znają dzieci na całym świecie, a i niejeden dorosły z sentymentem wraca do baśniowej opowieści Braci Grimm. Jeśli jednak ktoś nie zna lub zwyczajnie zapomniał, o czym jest ta bajka, to wkrótce będzie miał okazję, aby zapoznać się z nią w nowej, niezwykłej odsłonie.
 
Kompozytor i dyrygent Piotr Staniszewski stworzył pierwszą w języku polskim operę dedykowaną dzieciom! Oparta na znanych treściach zaczerpniętych z klasycznej baśni Braci Grimm Królewna Śnieżka posługuje się ambitnym, lecz w pełni zrozumiałym dla dzieci językiem muzycznym. Zawiera zarówno elementy charakterystyczne dla włoskiej opery, jak i niemieckiej baśni muzycznej i musicalu. Pełne koloru, brzmienia i humorystyczne piosenki uzupełniają baśniowe treści, wspaniałe kostiumy i multimedialna scenografia. Dzięki nim poszczególne sceny stają się bardzo realistyczne i przenoszą małego widza w świat, w którym spotyka znane postaci: Śnieżkę, złą Macochę, Zwierciadło, Sługę, Królewicza i oczywiście ulubieńców publiczności – Krasnoludki.
 
W poszczególne role wcielają się śpiewacy młodego pokolenia, a towarzyszyć im będzie Bajkowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Staniszewskiego.
 
Wiek: 4+Czas trwania: 1 godz.
 


Galerie