Krakowski Kwintet Harfowy & Aga Grembowiec "Świątecznie" w Rzeszowie

Koncert Krakowski Kwintet Harfowy & Aga Grembowiec "Świątecznie" w Rzeszowie - 25-01-2020

Koncert Krakowski Kwintet Harfowy & Aga Grembowiec "Świątecznie" w Rzeszowie

różni wykonawcy

25.01.2020 19:00

Rzeszów (Podkarpackie) - Dominikanie, ul. Dominikańska 15

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


W sobotę 25 stycznia 2020 r. zapraszamy do naszego kościoła o godz. 19:00 na koncert kolęd w wykonaniu Krakowskiego Kwintetu Harfowego & Agi Grembowiec "Świątecznie".

„Świątecznie” to autorska kompozycja najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Projekt powstał z inicjatywy samych muzyków zainspirowanych tradycją i kulturą kolęd, które zostały zaaranżowane na wyjątkowe połączenie instrumentów - flet, harfę, trio smyczkowe oraz wokal. Koncert ten jest ukłonem wobec polskiej tradycji wspólnego kolędowania w niecodziennym wydaniu.

Pieśni - w większości wszystkim nam znane - są połączeniem tradycji z muzyką klasyczną. W aranżacjach zostały użyte pewne cytaty i stylistyka z utworów polskich kompozytorów. Twórczość m. in. Witolda Lutosławskiego połączona z muzyką góralską oraz fakturą francuskiej muzyki impresjonistycznej tworzy kompletną gamę brzmienia kwintetu harfowego z wokalem jazzowym.

Projekt zwieńczony płytą ma pomóc w poznaniu klasycznej muzyki kameralnej w formie, która jest bliska i przyjemna w odbiorze - poprzez muzykę bliską naszemu sercu jednocześnie celebrując wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia.

Wstęp wolny. Po koncercie będzie można zakupić płyty - Cena podstawowa to 25 zł, można też wpłacić więcej jako wsparcie działalności kwintetu.

Polecamy!


Galerie