ALFABET PENDERECKIEGO - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat) w Lusławicach

Bilety na koncert ALFABET PENDERECKIEGO - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat)  w Lusławicach - 28-10-2021

Koncert ALFABET PENDERECKIEGO - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat) w Lusławicach

różni wykonawcy

28.10.2021 13:00

Lusławice(Małopolskie) - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego


Sprawdź bilety

Harmonogram warsztatów:
13.00-13.30 interaktywna gra w przestrzeniach Ekspozycji
13.30-13.45 rozwiązanie gry i wspólne ułożenie alfabetu
13.45-15.00 spacer po parku Krzysztofa Pendereckiego

ALFABET PENDERECKIEGO
warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym (10-14 lat)

Kontakt z muzyką nie tylko uwrażliwia, ubogaca, wpływa na dojrzewanie emocjonalne, ale także rozwija aktywność twórczą. Propozycja niekonwencjonalnych zajęć z elementami zabawy i warsztatów twórczych wspiera aktywność dzieci. Zajęcia dalekie od tradycyjnej formy oprowadzania po Ekspozycji, ułatwiają nie tyle bierne przyswojenie wiedzy, ile skupienie uwagi na wybranych aspektach życia, twórczości i działalności artystycznej Krzysztofa Pendereckiego. Treści warsztatów zostały dobrane w taki sposób, aby pobudzały do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do twórczego działania.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstaje muzyka? Kim jest kompozytor? Jak rozległa musi być wyobraźnia twórcy – o czym myśli, gdzie szuka inspiracji i jak tworzy swoje dzieła? Aby się o tym dowiedzieć zapraszamy na warsztaty edukacyjne ALFABET PENDERECKIEGO.

- forma interaktywnej gry rozgrywanej z przestrzeniach Ekspozycji,
- gra wykorzystująca kreatywne karty z zadaniami i wskazówkami do działań w 'terenie'
- uczestnicy gry samodzielnie tworzą alfabet najważniejszych informacji, zdarzeń i faktów dotyczących życia i twórczości Kompozytora

Warsztaty zaplanowane zostały w formie gry rozgrywanej z przestrzeniach Ekspozycji. Gra wykorzystuje kreatywne karty z zadaniami i wskazówkami do działań w 'terenie', a jej uczestnicy sami odnajdują fragmenty wystawy i eksponaty, które pozwolą im zrekonstruować najważniejsze fakty z życia Twórcy. W literach alfabetu ukryte zostały najważniejsze fakty i ciekawostki z życia Twórcy, które układają się w alfabet faktów i zdarzeń. Dzięki temu utrwalą wiedzę i odkryją ukryte tajemnice wystawy.

Projekt realizowany w ramach zwiedzania Ekspozycji multimedialnej „KRZYSZTOF PENDERECKI – DZIEDZICTWO POLSKIEJ MUZYKI XX I XXI WIEKU”.
Warsztaty odbywają się w czwartki od 13.00 do 15.00
Grupy od 15 do 50 uczestników

Bilety:

Wstęp: 15 zł/os. (jeden opiekun na 10 uczestników wstęp bezpłatny)

Realizacja warsztatów:
Renata Żabicka - instruktor warsztatów
Jadwiga Kania - kurator ekspozycji

Sprawdź bilety