Babilon Vol. 9: Liście z drzew spadają masłem na dół w Szczecinie

Bilety na koncert Babilon Vol. 9: Liście z drzew spadają masłem na dół w Szczecinie - 22-10-2021

Koncert Babilon Vol. 9: Liście z drzew spadają masłem na dół w Szczecinie

różni wykonawcy

22.10.2021 19:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Klub 13 Muz


Zapraszamy na dziewiątą edycję imprezy wyłącznie dla kobiet, która tym razem odbędzie się pod hasłem: „Liście z drzew spadają masłem na dół." Nastała jesień.


W programie:


1. Rozmowa z profesorem zwyczajnym, Jerzym Sieńko – jednym z najlepszych transplantologów w Polsce, wychowawcą wielu doktorantów, specjalizantów i rzeszy studentów. Pokory i spokoju ducha poszukuje w systematycznych wyjazdach do Kenii, gdzie w szpitalu, w głębi kraju, operuje w ramach wolontariatu miejscowych chorych. Tam właśnie odnajduje prawdziwy sens życia oraz odkrywa wielką mądrość ludów, które z pozycji zachodu uznawane są za „prymitywne"... „Nic z tych rzeczy! - Mówi profesor Sieńko. Jeśli ktoś jest tu „prymitywny" to bardziej my, mieniący się „cywilizowanymi", ale bez zmrużenia oka podążającymi za „złotym cielcem" bezmyślnej konsumpcji, alienującym indywidualizmem i totalnym brakiem szacunku dla człowieka, który miał czelność nie być takim, jakim wymaga od niego nasza jednowymiarowa cywilizacja. Operując najbardziej chorych, którym życie uratować może już tylko „dar" od zmarłych w postaci organów, wciąż ściga się ze śmiercią, która raz jest przed nim, a nieraz za nim. „Życie to nieustająca ucieczka przed śmiercią". Ale ilekroć uda się ją przed nieuchronnym końcem przechytrzyć, wywołuje uśmiech tryumfu na twarzy profesora... Rozmawiać z profesorem będzie Dimitris Dymitriadis, ale udział publiczności jest jak najbardziej wskazany.


2. Anita Koman - znakomita i utalentowana, a do tego charyzmatyczna wizażystka, a przy okazji właścicielka Studia Wizażu i Pielęgnacji. Zajmuje się nie tylko stroną praktyczną właściwego wyglądu i pielęgnacji urody, ale i stroną dydaktyczną prowadząc szkolenia i pokazy tak dla profesjonalistów, jak i bezpośrednich odbiorców, Pań! W dziewiątej edycji Babilonu Anita Koman przedstawi II część podstaw teoretycznych oraz wiele praktycznych tricków, które pomogą Paniom wyglądać tak, jak sobie wymarzyły! A w kontynuacji programu zobaczą Panie między innymi:


- jak nakładać podkład i o czym trzeba pamiętać
- pokaz sposobów nakładania różnych rodzajów makijażu z udziałem publiki
- dobór właściwych kosmetyków do rodzaju cery oraz ich kolorów
- makijaż wegański - dlaczego właśnie on, część druga prelekcji i prezentacji


3. Recital gitarowy Magdaleny Kowalczyk - jednej z najzdolniejszych gitarzystek młodego pokolenia w Polsce, artystką o różnych obliczach tego instrumentu. Pochodząca z Sieradza Magdalena Kowalczyk w swej grze łączy styl klasyczny oraz fingerstyle. Jest laureatką Fingerstyle Feeling Festiwal oraz Warsaw Fingerstyle Festiwal. W 2018 roku wydała swoją pierwszą płytę pod tytułem Emotions , na której znajdują się autorskie kompozycje gitarzystki. Magdalena ukończyła szkołę muzyczną PSM I i II stopnia na gitarze klasycznej.


W trakcie swojej nauki zgłębiała również podstawową wiedzę o gitarze akustycznej. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika sztuki muzycznej, zaś w 2020 roku rozpoczęła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występowała w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Mannheim oraz w Warszawie, Krakowie, Kielcach, i w Szczecinie. W jej repertuarze, poza autorskimi kompozycjami, znajdują się słynne utwory klasyczne najważniejszych kompozytorów, a także współczesna muzyka rozrywkowa.


Prowadzącym Babilon oraz autorem scenariusza będzie znany szerzej z działalności muzycznej, szczeciński Grek, Mitro Dymitriadis.


Miejsce: Sala Kominkowa


Wstęp wolny - ograniczona liczba miejsc


UWAGA:


Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na stronie www.13muz.eu.


Dziękujemy uprzejmie!Powiązane