Projekt Volodia - Od Kaczmarskiego do Wysockiego w Częstochowie

Bilety na koncert Projekt Volodia - Od Kaczmarskiego do Wysockiego w Częstochowie - 22-10-2023

Koncert Projekt Volodia - Od Kaczmarskiego do Wysockiego w Częstochowie

Projekt Volodia , Przemysław Grudziński

22.10.2023 18:00

Częstochowa(Śląskie) - Miejski Dom Kultury


Koncert utworów Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu zespołu Projekt Volodia i Przemysława Grudzińskiego!


Zespół Projekt Volodia
wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Powstał w 2011 roku przez wrocławskich muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, ukulele, basem, perkusją, akordeonem i niepowtarzalnym instrumentem butelkowym stworzonym przez samych muzyków - vinofonem. Nowoczesne aranżacje kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego odświeżone przez Projekt Volodia nadają nowy wyraz we współczesnym świecie.


Przemysław Grudziński - gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Nagradzany i wyróżniany na konkursach i przeglądach piosenki poetyckiej, m.in. laureat II miejsca w ogólnopolskim konkursie "Źródło wciąż bije 2023". Interpretacje Przemysława Grudzińskiego to spójne i przemyślane koncepcje; wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Jacka Kaczmarskiego; wykonania pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.


Włodzimierz Wysocki - jeden z największych bardów w historii, aktor, poeta - symbol walki o demokrację, wolność, prawdę i walki z sowiecki reżimem komunistycznym. Symbol wolności dla obywateli krajów Europy środkowo-wschodniej, które znajdowały się w zasięgu dominacji reżimowej władzy Związku Radzieckiego. Aktualizując nazwę ogólną dla tych pieśni, można je zdecydowanie nazwać ówczesnymi protest songami, z których niektóre dzisiaj są jakże niestety aktualne. Okazuje się, że są ponadczasowe, ostrzegające, upominające, przypominające o podstawowych wartościach moralnych.
To mając jego pieśni na ustach my, Polacy walczyliśmy z reżimem socjalistycznym w latach 80-tych o wolny, niezależny kraj. To na bazie jego utworów Jacek Kaczmarski pisał własne pieśni. Droga artystyczna barda Solidarności, została w znaczny sposób ukierunkowana przez twórczość Wysockiego. Zainspirowany m. in. takimi utworami jak: Polowanie na wilki czy Nie lubię pisze własne ich wersje bazując na oryginałach Wysockiego. Składa również hołd mistrzowi napisaną przez siebie pieśnią Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl



Powiązane