Music Is The Weapon Fest vol.3 w Gdyni

Koncert Music Is The Weapon Fest vol.3 w Gdyni - 05-03-2015

Koncert Music Is The Weapon Fest vol.3 w Gdyni

Kiev Office , Hotel Kosmos , PLUM , Bad Light District , 1926 , Ampacity , Popsysze , So Slow

05.03.2015 19:00

Gdynia(Pomorskie) - Klub Ucho


Zapraszamy na trzeciąedycję Festu, tym razem do Ucha.

5.03 - Start: 19:00

The Esthetics
Walrus Alphabet
Kiev Office
Popsysze


6.03 - Start: 19:30

Nowa Ziemia
Przed Państwem Rara
So Slow
Maria Ka
Bad Light District
Ampacity

ceny biletów:
1 dzień - 15 pln
2 dzień - 20 pln
karnet: 30 pln

Wykonawcy:

Kiev Office

Kiev Office została założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia (gitara, wokal). Od tego czasu nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów, o mocnym rytmicznym fundamencie. Trio, w którego skład wchodzą także Krzysztof Wroński (perkusja) i Joanna Kucharska (bas), swobodnie porusza się pomiędzy psychodelicznym rockiem, post punkiem, gitarowym noise’em i shoegaze. Mają na swoim koncie ponad 160 koncertów w kraju i zagranicą (m. in. festiwale Jarocin, Open'er Festival, Węgorzewo).
Dotychczas wydali pięć płyt długogrających i każda z nich jest inna. Na „Jest Taka Opcja" penetrowali rejony melodyjnego indie rocka, w "Anton Globba" składali hołd trójmiejskiej scenie alternatywnej, łącząc przebojowość z surową, ale przestrzenną produkcją. Na "Zamenhofa" hołdowali radykalnemu lo-fi. W październiku 2014 roku ukazał się ich najnowszy album „Statek Matka”. Powracają na nim do swoich korzeni, do piosenek które nie zmienią świata, ale generują twórczą destrukcję. Jeśli Pixies śpiewaliby o legendach kaszubskich oraz ulubionych spacerowych miejscach Gdynian, brzmiałoby to właśnie tak.

https://www.facebook.com/kievoffice

Przed Państwem Rara

Rara to solowe przedsięwzięcie Rafał Skoniecznego, gitarzysty i wokalisty Hotelu Kosmos. W grudniu 2014 roku ukazał się pierwszy album zatytułowany PLANET DEATH ARCHITECTURE (https://przedpanstwemrara.bandcamp.com/), zawierający materiał w duchu minimal music, krzyżujący ze sobą ambient i hałaśliwy drone-folk. Edycja kasetowa ukaże się w tym roku nakładem labelu Złe Litery, zaś limitowany CD-r wyda Nasiono. Na żywo Rara występuje z towarzyszeniem Michała Pszczółkowskiego i Mikołaja Zielińskiego, basisty Alamedy 3.

„To muzyka uwodząca, romantyczna, przede wszystkim ukazująca jednak siłę kompozycji tworzonych przez jedną osobę – przemyślanych, dopracowanych w każdym detalu, odmiennych formalnie i czerpiących z wielu stylistyk, ale bardzo autentycznych i sugestywnych. Jedna z najlepszych tegorocznych płyt”.

// noweidzieodmorza.com

„Jest na PDA rzecz monumentalna, którą się chłonie, która wyciska pot na skórze kręgosłupa i zmusza do ciągłego repeatu. To kompozycja skrywająca się pod numerem dwa. EC// w ciągu siedmiu minut zabiera w przestrzenną folkowo-postrockową podróż, ze świetnie rozłożonymi dźwiękami w stereo, z kapitalnymi zrywami kolejnych partii gitarowych i prostymi, lecz zjawiskowymi mikroriffami”.

// wearefrompoland.blogspot.com/

Bad Light District

Bad Light District to projekt powołany do życia przez Michała Smolickiego, perkusistę New York Crasnals. Obecnie promowany album „Science Of Dreams” jest trzecim w dorobku grupy i jednocześnie pierwszym nagranym w poszerzonym, pięcioosobowym składzie. Zespół prezentuje na nim nowe, w pełni dojrzałe brzmienie w którym słychać liczne odniesienia do psychodelii i nowofalowych korzeni, tak charakterystycznych dla debiutanckiego albumu „Simplifications” (2009, Ampersand Records).

Pierwszy album, który ukazał się jako solowy projekt Michała był zarejestrowany przy gościnnym udziale wokalnym kolegów z macierzystej grupy. Płyta „Simplifications” była sporym zaskoczeniem i szybko zdobyła uznanie prasy. Z marszu trafiła na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych, a singlowy "Street Of Frozen Phantoms" wylądował na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Kolejnym punktem w dyskografii zespołu był album "Nothing Serious” zrealizowany pod czujnym uchem Michała Kupicza i wydany w 2012 roku nakładem krakowskiej Radiofonii. „Science Of Dreams” ukaże się w grudniu 2014 r. w katalogu labelu Music Is The Weapon. Wydawnictwo zapowiada singiel „Table Leg”, którego premiera odbędzie się 14 listopada 2014 r.

Zespół Bad Light District tworzą obecnie: Michał Smolicki (gitara, wokal) Jacek Dąbrowski (klawisz), Łukasz Lembas (bas), Maciej Kozłowski (gitara) oraz Maciej Pietrzyk (perkusja). Bad Light District koncertuje w całym kraju, był także gościem festiwali (m.in. Green Zoo Festival, Feel’On, OFF Plus Camera) i grał u boku m.in. The Futureheads, Pauli i Karola, Indigo Tree, czy Babu Króla.


Oficjalna strona zespołu: badlightdistrict.com
Strona wydawcy: musicistheweapon.pl
Singiel do odsłuchu: badlightdistrict.bandcamp.com
Oficjalny fanpage: facebook.com/badlightdistrict
E-mail kontaktowy: badlightdistrict@gmail.com

Popsysze

Popsysze to rock and rollowe trio, które powstało w 2008 roku w trójmieście. Grają w nim Jarosław Marciszewski (gitara, wokal) Jakub Świątek (perkusja) i Sławek Draczyński (bas). Zespół swój debiutancki album „Popstory” wydał w 2012 roku, premiera drugiej płyty o nazwie „Popsute” odbędzie się 16.01.2015 roku.

Popsysze lubi prostego rock and rolla i melodie ale ma też zamiłowanie do „zepsucia” piosenek poprzez improwizacje i bardziej swobodne podejście do muzyki. Inspiracją podczas pracy nad drugą płytą były początki hard rocka i stoner rocka, ale zespół pozostaje nadal wierny prostym rock and rollowym formom i zapuszcza się czasami w stronę improwizacji i psychodeli. Teksty do drugiej płyty w większości zostały napisane po polsku.

Muzyka na płytę „Popsute” została nagrana na taśmę w dwa dni w Studiu Custom 34, pod uchem realizatora Jana Galbasa (Ampacity, Octopussy). Zespół chciał oddać przez to atmosferę koncertową, nieco brudną i naturalną. Na płycie znaleźli się także nieprzeciętni goście: Tomasz Ziętek, Grzegorz „Guzik” Guziński oraz Marek Kostecki.

Płyta „Popsute” ukaże się 16.01.15 roku nakładem Nasiono Records.

www.facebook.com/popsysze
www.popsysze.bandcamp.com

MARIA KA

MARIA KA to trio założone zimą 2013 r. w Trójmieście przez wokalistkę i pianistkę - Marię Ka, która w 2012 i 2013 r. nagrała i opublikowała w internecie szereg utworów w formie EPek. Chcąc przenieść swoje dźwięki ze świata wirtualnego do rzeczywistości, zaprosiła do współpracy perkusistę Pawła "Modela" Osickiego (znanego ze współpracy m.in. z Pogodno, Yeshe i Sławkiem Jaskułke) oraz gitarzystę Michała Kusza (m.in. Bielizna, Ikenga Drummers).
Dźwięki MARII KA to fuzja elementów mocno brzmiącego punk - bluesa, psychodelii, nowej fali i elektroniki z polskimi, w przeważającej mierze, tekstami oraz charakterystyczną energią sceniczną dopełnioną wybuchową charyzmą liderki.

https://soundcloud.com/maria_ka-1 // www.mariaka.bandcamp.com/ // www.youtube.com/user/SilentMoviesProject/videos

So Slow

So Slow to warszawsko-bydgoski kwintet łączący w sobie rockową stabilność, surowość oraz zgrzytliwość z brudem, transowością, psychodelią i nieokiełznaniem.

Teksty piosenek So Slow śpiewane są po polsku.

Muzycy pochodzą m.in. z takich kapel undergroundowych jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń, T’ien Lai, Iron To Gold, Daymares, Cast In Iron.

Materiał na pierwszą płytę realizowany był w lutym przez Michała Kupicza w CSW Zamek Ujazdowski.

So Slow gra w składzie:

Adam Sanocki – gitara
Arek Lerch – perkusja
Łukasz Szymański – bas,
Daniel Kryj – gitara
Łukasz Jędrzejczak – voc, klawisz i sample

https://soslowband.bandcamp.com/


Ampacity

Ampacity to muzyczny kolektyw poruszający się w klimatach regresywnego rocka, z domieszką wibracji pustyni i kosmosu. W jego skład wchodzą muzycy znani z Broken Betty - Jan Galbas, Sebastian Sawicz i Piotr Paciorkowski, Wojtek Lacki z God’s Own Prototype, oraz Marek Kostecki, który uczestniczył w nagraniach i koncertach promujących pierwsze LP Broken Betty – „The Sorry Eye”.

Projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest, w repertuarze składającym się z reprezentatywnych utworów „złotej ery” space rocka. Dość szybko jednak formuła to została porzucona, a Ampacity zaczęło funkcjonować jako pełnoprawny zespół. Intensywna praca nad autorskim materiałem przynosi efekty w postaci utworów, które na nowo odkrywają brzmienia znane z wczesnych albumów Hawkwind czy Pink Floyd, przeplatając je z wpływami post i stoner rocka. Krótsze, piosenkowe aranżacje, ustępują tu miejsca monumentalnym, bogatym formom, w których nie brak również przestrzeni na swobodne improwizacje.
Debiutancka płyta „Encounter One”, ukazała się 31 marca 2013r nakładem Nasiono Records. Album nagrano na żywo, na tak zwaną „setkę”, w gdańskim studio Custom34. Do tej pory zespół dzielił scenę m.in z Mouth Of The Architect oraz The Flying Eyes, zagrał także bardzo dobrze przyjęte koncerty na Off Festival 2013 w Katowicach, jak również na E-Lite Culture Festival w Niemczech.

www.ampacityband.com
www.facebook.com/ampacityband
ampacityband@gmail.com
soundcloud.com/ampacity
www.nasiono.net

The Esthetics

The Esthetics czyli świeży, gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surf popowej konwencji. W dużej mierze inspirujemy się muzyką z lat 60', szczególnie zespołami grających surfrocka. Staramy się to przełożyc na współczesne granie.

// theesthetics.bandcamp.com/
// www.youtube.com/theestheticsband
https://soundcloud.com/theesthetics
https://twitter.com/theestheticspl

Nowa Ziemia

Nowa ZIemia to solowy projekt Artura Krychowiaka znanego z post-metalowego God's Own Prototype. Artur przy pomocy gitary elektrycznej, całej masy efektów, loopreów i smyczka zabiera nas w ambientową podróż. Długie, przestrzenne numery wprowadzają słuchacza w trans i zostawiają na długo w magicznym świecie.

Walrus Alphabet

Walrus Alphabet alternatywne / post / space Trio tworzy Artur Bieszke, Tomek Zaborowski, Wojtek Lacki którzy występowali m.in. w 1926, Ampacity, Ląd Morze Ląd, God's Own Prototype, KSAS, Marla Cinger. Z połączenia różnorodnych doświadczeń otrzymali oni wyjątkową mieszankę melodyjnych dźwięków, gitarowego hałasu i połamanych rytmów. Zdecydowane brzmienia urzekają harmonią i porywają w świat pełen energetyzującego napięcia. W maju 2014 ukazał sie ich debiutancki materiał wydany przez wytwórnię Music Is The Weapon jako split z zespołem Agorafobia.

// walrusalphabet.bandcamp.com/album/split



Powiązane