Dzień dziecka w Ogrodzie Powszechnym / koncert Laura Palmer Cover Story w Warszawie

Dzień dziecka w Ogrodzie Powszechnym / koncert Laura Palmer Cover Story w Warszawie - 05-06-2016

Dzień dziecka w Ogrodzie Powszechnym / koncert Laura Palmer Cover Story w Warszawie

Laura Palmer Cover Story

05.06.2016 14:00

Warszawa(Mazowieckie) - Teatr Powszechny - Scena Mała


Panie i Panowie oraz wszystkie Oseski, Bobaski, Pyrdki, Babzdyle i Brzdące!

Zapraszamy do Ogrodu Powszechnego na koncert grupy Laura Palmer Cover Story z okazji Dnia Dziecka! Będziemy świętować 5 czerwca (niedziela) o 14.00! Koncert dla małych i dużych dzieci oraz małych i dużych dorosłych. Bo wszystkie dzieci nasze są. Dorośli też.

Po raz pierwszy w swojej historii Laura Palmer Cover Story postanowiła się zająć niepełnoletnim repertuarem i napisać od nowa wszystkie piosenki dla dzieci. Witajcie w naszej bajce, gdzie słoń gra na fujarce, dzik jest dziki, dzik jest zły, a kaczka dziwaczka ma kły.
Przyjdź i dowiedz się czyją wolisz moją mamę!

W repertuarze piosenki z naszego dzieciństwa:
A ja wolę moją mamę
Kaczka dziwaczka
Na raz na dwa
Dzik
Witajcie w naszej bajce
Fantazja
A ja rosnę i rosnę
Higieniczny rap
Smutne reggae
Co powie tata
Z poradnika młodego zielarza
Czarownica z księżyca
Mam tak samo jak Niemen (autorska piosenka)
Angielskiego uczę się

Laura Palmer Cover Story to zespół w skład którego wchodzą: Anna Wodzyńska, Anna Wojnarowska, Mania Wierzbicka, Renata Miklewska, Kasia Jaźnicka i Karolina Więch. Dziewczyny grają razem od 3 lat. Na swoim koncie mają między innymi występ na Malta Festival w Poznaniu, na Green Festival w Olsztynie, podczas Targów Muzycznych Co jest Grane, koncerty w Instytucie Teatralnym, koncerty kameralne i imprezy masowe, wystąpiły na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Maciek Nowak po koncercie pisał o nich tak: "Sensacyjny kabaret wokalny wskrzeszający tradycję dziewczęcych zespołów piosenkarskich. Dowcipne, przewrotne i zawsze dobrze zaśpiewane interpretacje dziewczyńskich evergreenów: od De Mono, przez Maanam, Alibabki, Tatu, Whitney Houston, po Spice Girls i jeszcze dalej. Pomiędzy numerami babskie przygadywanki, złośliwostki, świergolenie. To będzie kolejny po Pożarze w Burdelu hit nowocześnie wymyślonej warszawskiej rozrywki".

Projekt Laura Palmer Dzieciom tworzą cztery Laury: Anna Wojnarowska, Katarzyna Jaźnicka, Anna Wodzyńska i Karolina Więch.

Foto: Karolina Karwan


Zapraszamy na kanał Laury Palmer na youtube, gdzie można zobaczyć i usłyszeć nagrania z kilku koncertów:
https://www.youtube.com/channel/UCvBSL685nmr3jfqV-RN41LA

Oraz na profil na fb:
https://www.facebook.com/laurapalmercoverstory/?fref=ts


OGRÓD POWSZECHNY to wspólna inicjatywa Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Goethe-Institut i Fundacji Strefa WolnoSłowa. To ogród społecznościowy oraz przestrzeń na działania artystyczne. To miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Miejsce dyskusji i działania. W Ogrodzie Powszechnym będziemy uprawiać rośliny i uczyć się, jak zmieniać naszą najbliższą okolicę. Jak zazielenić otaczającą nas w mieście betonową kostkę, jak wnieść do naszego otoczenia nie tylko więcej zieleni, ale i jak sprawić, że stanie się ono inspirujące i zachęcające do wspólnych działań sąsiedzkich, do aktywnego życia we wspólnocie, do dbania o ludzi i miejsca w naszym otoczeniu. Ogród Powszechny to propozycja nowej organizacji społecznej, gdzie poziom rozwoju kraju nie jest mierzony czynnikiem PKB, ale na wzór Butanu – wskaźnikiem szczęścia jego mieszkańców, gdzie przestrzeń miejska wpływa na dobre relacje między mieszkańcami, sprzyja rozwojowi myśli i wymianie. Ogród Powszechny będzie przestrzenią, gdzie można kwestionować utarte schematy i sposoby myślenia o funkcjonowaniu dzisiejszego społeczeństwa i gdzie przedstawiane będą alternatywne formy ekonomii, czy polityki miejskiej. Ogród stworzy szansę do rozmowy i eksperymentowania nowych praktyk życia we wspólnocie. Poprzez działania artystyczne i poprzez wspólne tworzenie ogrodu zbudujemy “nową agorę”, gdzie, dzięki wspólnemu uprawianiu roślin, rozmowie i działaniom artystycznym zastanowimy się nad tym, jak miejsce, w którym żyjemy, jego architektura i rozplanowanie przestrzenne wpływają na nasze relacje z otoczeniem, podejście do relacji społecznych, na uczestnictwo w życiu publicznym i życiu wspólnoty sąsiedzkiej. Co chcielibyśmy zmienić w mieście, w debacie publicznej, w organizacji społecznej i jak możemy sami wpłynąć na tę zmianę nawet poprzez małe działania w naszej okolicy? Na te i inne pytania będziemy próbować odpowiedzieć przez najbliższe miesiące na warsztatach, spotkaniach i w trakcie wydarzeń w Ogrodzie Powszechnym.


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Współpraca programowa: w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
goethe.de/swietujemy