Poznań: Projekcja filmu "Golem" + koncert Wudeca

Poznań: Projekcja filmu "Golem" + koncert Wudeca - 12-11-2016

Poznań: Projekcja filmu "Golem" + koncert Wudeca

Wudec , Ohdus

12.11.2016 21:00

Poznań(Wielkopolskie) - Schron


PROJEKCJA FILMU + KONCERT Wudeca + wystawa Szpila Alicja
After: Ohdus / Interferenz Berlin

Start: 20:00
Miejsce: Tajemniczy schron z epoki.
TAX: 10pln

Golem to istota stworzona z gliny i ożywiona przez człowieka za pomocą modłów. Najbardziej znana legenda mówi, że został on stworzony w XVI w. przez rabina Jehudę Löw ben Bezalela w odpowiedzi na nasilające się ataki i nękanie praskich Żydów.
„Golem” (niem. „Der Golem”) w reżyserii Paula Wegenera, to wyjątkowy film ekspresjonistyczny z 1920 roku, nawiązujący do tej legendy, a także do wydanej w 1915 powieści autorstwa austriackiego okultysty i mistyka – Gustava Meyrink’a – pod tym samym tytułem.

Akcja filmu, tak jak i legendy, rozgrywa się w Pradze w XVI w. Kiedy rabin Bezalel dowiaduje się, że Święty Cesarz Rzymski zamierza wypędzić Żydów z miasta likwidując zamieszkałe przez nich getto, postanawia stworzyć i ożywić magiczną istotę z gliny. Jednak monstrum, dzięki któremu Naród Żydowski miał zostać ocalony, nieoczekiwanie staje się nowym zagrożeniem…

Tym razem wyjątkowe i pełne magii zdjęcia zostały okraszone mroczną i psychodeliczną muzyką skomponowaną specjalnie pod ten film przez Wudeca, którego możecie kojarzyć między innymi jako założyciela i organizatora Projekt: Obudzić Sypialnię. Są to jego pierwsze kroki w świecie kinematografii, które pokazują, jak elastycznym i otwartym artystą jest ten młody producent z Tychów.

Soundtrack został wydany również w formie albumu zatytułowanego "Demortis", dostępnego na bandcampie Wudeca.

Dodatkowo podczas tego wydarzenia będziecie mogli zobaczyć kilka prac Alicji Szpila - autorki okładki albumu "Demortis".

Chodźmy na poszukiwanie surrealistycznego piękna!
zapowiedź: https://youtu.be/aTRUmVv3bi8
.
.
.
,
,
-------------------
Wudec:
Pod tym pseudonimem ukrywa się pochodzący z Tychów producent Łukasz Poleszak​. Muzyką elektroniczną i jej tworzeniem za pomocą komputerów zainteresował się już w czasach szkoły podstawowej, jednak prawdziwy przełom dla jego twórczości nastąpił w 2013 roku, kiedy jego znajomy z uczelni (Adam „Attache” Dąbrowski) namówił go do występów w klubach. Aby się do tego przygotować Wudec wziął udział w warsztatach produkcji muzyki prowadzonych przez Kubę Sojkę, a tydzień później zadebiutował na scenie w katowickim INQbatorze.

Na początku 2014 roku, wytwórnia Cowshed Records wypuściła jego debiutancki album „Sleepwalker”, a na premierowej imprezie organizowanej przez założony przez Wudeca „Projekt: Obudzić Sypialnię” zagrali między innymi The Illuminated z Holandii. W tym samym roku Wudec nagrał i wydał niezależnie enigmatyczny projekt „†Ω‡Ω†", a także „History Of Magic Eternal Trees” (EP), „Abandoned Hospital” (mixtape) oraz występił w kilku klubach na Śląsku. Został dostrzeżony przez niektórych promotorów, dzięki czemu w listopadzie stanął na scenie obok Natalii Zamilskiej.

Kolejny rok przyspieszył rozwój artysty i sprawił, że stał się on rozpoznawalną postacią na scenie elektronicznej w całym kraju. W maju 2015 roku miała miejsce premiera jego albumu „Open Doors” z okazji której odbyła się impreza w INQbatorze, na której gośćmi specjalnymi byli Kuba Sojka oraz Essex. Album został wydany na CD niezależnie przez Wudeca. Dwa miesiące później miała miejsce premiera kolejnego albumu „Lost in Space of Dreams” wypełnionego mrocznym ambientem. Chociaż Wudec zaczął grać coraz więcej, nawet na chwilę nie przestał tworzyć w przerwach między koncertami (w tym w warszawskiej Nowej Jerozolimie, krakowskiej Kawiarni Naukowej, czy gdańskiej Protokultury). W listopadzie 2015 we Wrocławiu zorganizował on premierę swojego kolejnego albumu zatytułowanego „Path”.

W 2016 roku artysta dalej nabiera tempa. W styczniu w poznańskim klubie Projekt LAB stał na scenie obok szwedzkiego duetu Gidge, a w marcu wrócił do tego samego klubu występując po raz drugi obok Kuby Sojki, a także Michała Jabłońskiego podczas imprezy, którą Łukasz sam organizował. Dzięki licznym koncertom i cały czas wydawanej muzyce, a także organizowanym przez niego imprezom spod szyldu Projekt: Obudzić Sypialnię, Wudec staje się coraz bardziej rozpoznawalny i coraz więcej osób zaczyna się interesować jego twórczością. W lipcu 2016 roku artysta wystąpił między innymi na festiwalach OldTown, Boski Fest, a także wziął udział w festiwalu A Rt+ grając w Czeskim Cieszynie. Jednak największym doświadczeniem było dla niego zaproszenie pod koniec miesiąca do Izmiru w Turcji na duży kilkudniowy festiwal „Colours of Infinity”, gdzie Wudec wystąpił obok producentów z USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Szwecji, Izraela, Turcji i całego świata – byli to między innymi Kaminanda, Kaya Project, Tara Putra, Hinkstep, Petra, czy Cezzers.

Po powrocie z Turcji artysta zasiadł do tworzenia zupełnie nowego projektu - zaczął komponować i nagrywać swój pierwszy soundtrack do filmu. W przerwach nad nowym projektem obronił pracę licencjacką na Uniwersytecie Śląskim zatytułowaną "Ewolucja kultury rave i jej obraz w mediach głównego nurtu" oraz nagrał dwa utwory na witch houseową składankę „AOTEP” wydaną nakładem SoHo Palace (przy okazji premiery Wudec zagrał w krakowskim klubie Prozak 2.0). 14 października 2016 w Katowicach Łukasz Poleszak zorganizował projekcję „Golema” – niemieckiego filmu ekspresjonistycznego z 1920 roku - z własną ścieżką dźwiękową, którą następnie artysta po lekkiej edycji opublikował 17 października w formie albumu „Demortis”.

16 listopada artysta planuje podróż do Barcelony, gdzie przez jakiś czas zamierza pracować nad nowymi nagraniami.
-------------------------