Aktualności

12-02-2018-12:41:56

Kazik i Kwartet ProForma prezentują "Gdybym miał kogoś"

Udostępnij! Tweetnij!

"Gdybym miał kogoś" to nowy singel i klip Kazika i Kwartetu ProForma.

Kazik i Kwartet ProForma fot. SP Records

To już czwarty utwór z płyty "Tata Kazika kontra Hedora", wydanej nakładem SP Records w 2017 roku. Album osiągnął złoty status i niemal natychmiast po premierze zebrał entuzjastyczne recenzje fanów twórczości Kazimierza i Stanisława Staszewskich. Na płytę składają się kompozycje do wierszy Stanisława Staszewskiego, stworzone przez jego syna Kazika oraz Kwartet ProForma w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak, Marcin Żmuda.

Teledysk do utworu "Gdybym miał kogoś" składa się z fragmentów koncertu Kazika i Kwartetu ProForma podczas poznańskiego festiwalu LuxFest. Wideo można obejrzeć poniżej.

Obecnie zespół jest w trasie koncertowej - muzycy wystąpią między innymi w Świdnicy (15.02), Szczecinie (19.02), Opolu (22.02), Chełmie (23.02), a także wielu innych miejscowościach.

Na żywo Kazik i Kwartet wykonują repertuar nie tylko z najnowszej płyty, "Tata Kazika kontra Hedora", ale także wcześniejszej "Wiwisekcji" oraz covery piosenek sygnowanych przez Kazika Staszewskiego.Udostępnij! Tweetnij!