Aktualności

24-04-2019-09:34:43

Kroki wypuściły "Balon"

Udostępnij! Tweetnij!

Kroki wracają z nowym materiałem. Zespół po debiucie z 2016 roku, prezentuje pierwszy zaśpiewany po polsku utwór "Balon". singel zapowiada album, którego premiera zaplanowana jest na czerwiec tego roku.

Kroki fot. Kayax

"Balon" to najnowszy singel zespołu Kroki, pierwszy zaśpiewany po polsku. Opisuje wewnętrzne rozterki każdego człowieka, narastające do takich rozmiarów, że ma on ochotę się ulotnić, zostawić wszystko, zapaść pod ziemię. Utwór jest swojego rodzaju zaproszeniem do krótkich, intymnych opowieści. Opowieści, którymi są kolejne utwory na nadchodzącym albumie.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość.

Ich EP-ka "Stairs" zachwyciła fanów i krytykę wyszukanymi brzmieniami, harmoniami i emocjami. Debiutancki materiał ukazał się w jesienią 2016.

Na materiale z nadchodzącej płyty znajdzie się więcej instrumentów i jeszcze więcej melodii. Artyści wykorzystują naturalne brzmienia, nagrywane często w amatorski sposób, aby udowodnić, że tak jak ludzie, muzyka nie musi być idealna.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kroki