Aktualności

04-05-2017-12:51:24

Paulina Przybysz, Kroki i Bownik na koncertach

Udostępnij! Tweetnij!

W najbliższy weekend nadarzy się okazja, by zobaczyć na żywo przedstawicieli wytwórni Kayax. Podczas trzech wieczorów w dniach 5-7 maja wystąpią Bownik, Paulina Przybysz i Kroki.

Otwarcie Wakacji Nad Wisłą w dniu 5 maja rozpocznie koncert zespołu Bownik czyli trzech warszawskich muzyków - Michała Bownika, Adama Półtoraka i Andrzeja Siwonia, znanych wcześniej jako Control the Weather. Panowie reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. Jednak trudno precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Jesienią ubiegłego roku wydali swój ciepło przyjęty debiutancki album "Bownik". Wypuszczony w 2017 roku utwór "Delfina", którego można posłuchać tutaj, zapowiada ich kolejną płytę.

Podczas drugiego dnia, 6 maja, wystąpi Paulina Przybysz, która przeszło dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo. Laureatka licznych nagród i wyróżnień ,m.in. Fyderyków i Superjedynek, powraca z autorskim solowym albumem, tym razem pod własnym nazwiskiem i z utworami zaśpiewanymi po raz pierwszy w ojczystym języku. Wydawnictwo zaplanowane jest na jesień 2017. Podczas koncertu Paulina zaprezentuje przedpremierowo materiał z nadchodzącej płyty.

Trzeci wieczór to koncert zespołu Kroki, który tworzą trzy muzyczne osobowości - producent Szatt, wokalista Jaq Merner, i basista Paweł Stachowiak. Na ich debiutanckiej płycie "Stairs" słyszymy inspiracje jazzem, soulem, indie rockiem, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności. Płyta została ciepło przyjęta oraz doceniona przez branżę muzyczną, czego dowodzą dwie nominacje w tegorocznych Fryderykach.

Koncerty uświetnią oficjalne rozpoczęcie sezonu nad Wisłą w Warszawie w klubie Rejs.Udostępnij! Tweetnij!