Aktualności

17-06-2019-18:50:07

Duncan Laurence na jedynym koncercie w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Duncan Laurence, zwycięzca Eurowizji, zagra 25 listopada 2019 w warszawskim klubie Proxima.

Duncan Laurence fot. Paul Bellaart

Duncan Laurence, zwycięzca tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, zagra swój pierwszy koncert w Polsce. Artysta wystąpi 25 listopada 2019 roku w warszawskim Klubie Proxima w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej, zapowiadającej jego debiutancką płytę.

Holenderski wokalista i kompozytor Duncan Laurence zwyciężył Konkurs Eurowizji 2019 piosenką "Arcade". 25-latek sprawił, że Holandia triumfowała po raz pierwszy po 44-letniej przerwie. Artysta zaśpiewał przed 200-milionową telewizyjną publicznością, która oglądała transmisję konkursu.

– Przeszedłem do historii, ale jeszcze to do mnie nie dotarło – tak Laurence skomentował swoją wygraną. - Dorastałem w mieście, gdzie muzyka była obcym zjawiskiem. Nie była częścią systemu edukacji. Ale to mnie nie powstrzymało przed komponowaniem. W jakiś dziwny, magiczny sposób, czułem ten magnetyzm i wiedziałem, że przez dźwięki mogę wyrazić siebie i opowiedzieć swoje historie. W mojej miejscowości było małe kino i stara szkoła muzyczna. Każdego dnia grałem na pianinie, pisałem piosenki i wiersze. Pamiętam to tak jakby to było wczoraj. Byłem pewien: zostanę muzykiem. Moja młodość nie była najłatwiejsza. W szkole byłem szykanowany i nie potrafiłem się bronić. Muzyka była azylem: dzięki niej czułem się pewny i mogłem swobodnie odczuwać emocje. Kiedy miałem 16 lat, wygrałem talent show i otrzymałem możliwość nagrania pierwszego demo. Pasja do muzyki przerodziła się w coś poważnego. Aplikowałem do Rock Academy. Pozwoliło mi to podróżować i zwiedzić Londyn oraz Sztokholm. Byłem pod wrażeniem zdolności moich kolegów ze szkoły, rówieśników lub nawet młodszych, którzy robili muzykę na naprawdę wysokim poziomie. Zorientowałem się, że możesz trafić do licznego grona publiczności bez konieczności rezygnowania ze swojej osobistej historii i integralności.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!