Aktualności

13-03-2020-22:13:20

Ellie Goulding i blackbear we wspólnym singlu "Worry About Me"

Udostępnij! Tweetnij!

Ellie Goulding powraca z singlem "Worry About Me" w duecie z blackbearem. Wokalistka ogłosiła także, że jej nowy album ukaże się 5 czerwca.

Ellie Goulding fot. Universal Music Polska

"Worry About Me" to pierwszy premierowy singiel Ellie Goulding w tym roku, następca wydanych niedawno "Sixteen", "Close To Me" oraz "Hate Me", jak również niedawnego coveru "River" z repertuaru Joni Mitchell. Do pracy nad nowym singlem Goulding zaprosiła rapera blackbeara, który zyskał rozgłos w 2015 roku, do tej pory wydał pięć albumów studyjnych, jak również stworzył wiele hitów dla innych artystów.
"Worry About Me" to pop nasączony R&B z pulsującą linią basu. Ellie śpiewa w tekście: "Kochany, nie musisz się o mnie martwić", a następnie stery przejmuje blackbear ze swoim unikatowym flow.

– Napisałam "Worry About Me" o relacji, w której facet chciał mnie wtedy, kiedy było mu to na rękę, dokładnie w momencie, w którym chciałam o nim zapomnieć - mówi Ellie Goulding. - Celowo użyłam ironii, bo nie jest tak, że czuję żal, po prostu cała sytuacja mnie bawi. Pisanie tego kawałka w słonecznym Los Angeles było odświeżające, bo wcześniej komponowałam głównie mroczne kawałki w Nowym Jorku.

- Ellie to dla mnie głos Wielkiej Brytanii, wyjątkowa artystka i człowiek. Nie wahałem się ani chwili, gdy otrzymałem propozycję współpracy - dodaje blackbear. - Dodatkowo zrobiliśmy szalony klip, w którym doczekałem się brata bliźniaka.

W ubiegłym tygodniu Ellie świętowała 10-lecie premiery debiutu "Lights", które dotychczas sprzedało się w nakładzie 1,4 mln egzemplarzy. W trakcie imponującej kariery gwiazda zdobyła dwie nagrody BRIT, sprzedała ponad 15 milionów albumów i 102 miliony singli, zgromadziła 19,6 miliardów streamów i 10 milionów subskrypcji na YouTube oraz 5 miliardów wyświetleń.

Udostępnij! Tweetnij!