Aktualności

22-05-2020-16:42:57

Ellie Goulding ma siłę, nie wiesz jak wielką

Udostępnij! Tweetnij!

Ellie Goulding opublikował singel "Power", do którego powstał teledysk zrealizowany w całości w warunkach izolacji.

Ellie Goulding fot. Universal Music Polska

"Power" to kolejny przedsmak nowego albumu Ellie Goulding.

– Bardzo mi zależało, by wydać ten utwór przed premierą płyty, bo to dobre wprowadzenie do świata stworzonego na tym wydawnictwie - mówi Ellie Goulding. - "Power" opowiada o związkach w XXI wieku, jak mogą być rządzone przez media społecznościowe, powierzchowność i rzeczy materialne. Randkowanie może rozpocząć się od kłamstw lub ubarwień. Dziewczyna z piosenki jest rozczarowana miłością i okrutnymi, świetnie wyglądającymi, mającymi obsesję na swoim punkcie ludźmi, na których trafia.

Ekipa, która realizowała klip do "Power", składała się niemal wyłącznie z kobiet. Zdjęcia powstały w domu artystki w Londynie. Reżyserował duet Imogen Snell i Riccardo Castano z ISSTUDIO (Madonna, The XX), który porozumiewali się z artystką poprzez FaceTime. Bez wątpienia to najbardziej osobisty klip w dotychczasowym dorobku Ellie.

W kwietniu 2019 Ellie wzięła udział w koncercie Global Citizen "One World: Together at Home". Podczas wydarzenia zebrano ponad 100 milionów funtów na fundusz Światowej Organizacji Zdrowia przeznaczony na walkę z koronawirusem. Kilka dni później, Goulding pojawiła się w coverze "Times Like These" Foo Fighters. Singiel trafił na pierwsze miejsce listy przebojów w UK, zgromadził ponad 6,4 mln wyświetleń, a artystom udało się zebrać 27 mln funtów na rzecz fundacji Children in Need.

"Power" to następca "Worry About Me", który Ellie nagrała w duecie z blackbearem. Ponadto Goulding wydała ostatnio single "Close To Me", "Hate Me" oraz "River" – cover utworu Joni Mitchell.
W marcu 2020 artystka obchodziła 10-lecie wydania debiutanckiego albumu "Lights", który sprzedał się w nakładzie 1,4 mln egzemplarzy na całym świecie. W trakcie swojej kariery Ellie otrzymała dwie nagrody BRIT, sprzedała ponad 15 mln egzemplarzy albumów i 102 miliony singli, zgromadziła 19,6 miliardów streamów i przekroczyła 10 milionów subskrybentów na YouTube. Ellie jest ambasadorką ONZ, działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska, wspiera także organizacje walczące z problemem bezdomności.Udostępnij! Tweetnij!