Aktualności

07-05-2021-11:35:16

Nothing But Thieves, Princess Nokia i Smith & Thell na Fest Festival

Udostępnij! Tweetnij!

FEST Festival to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń tego lata, którego nie można przegapić. Jak zapewniają organizatorzy - tegoroczna edycja to jeszcze więcej scen muzycznych i jeszcze większy rozmach przedsięwzięcia.

Materiały prasowe

W Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia 2021 roku spotkamy się wszyscy razem i ponownie poczujemy festiwalowy klimat za którym tak bardzo tęsknimy. Do line up’u ostatnio dołączyli m. in.: Nothing But Thieves, Princess Nokia i Smith & Thell.

Pochodzący z Anglii zespół Nothing But Thieves, który tworzy pełnego pasji, opartego na gitarze rocka, równoważącego niezależny kunszt z popową wrażliwością. Założony w 2012 roku zespół składa się z wokalisty Conora Masona, gitarzysty Joe Langridge-Browna, gitarzysty Dominica Craika, basisty Philipa Blake'a i perkusisty Jamesa Price’a. Popularność przyniósł im kawałek „ Itch” z 2014 roku. Od tego czasu stali się ulubieńcami polskiej publiczności. W 2020 roku NBT powróciło z nową płytą  „Moral Panic” promowaną m. in. singlem „Is Everybody Going Crazy?”.

Wyjątkowo interesująca osobowość współczesnej sceny hip-hopowej czyli Princess Nokia, która wystąpi 14 sierpnia. W 2020 wydała do tej pory dwa albumy -  "Everything Sucks" i "Everything is Beautiful”. Według The New York Times, Princess Nokia ma „wszystko czego trzeba, żeby błyszczeć na scenie”.  

Na FEST nie może zabraknąć również folkowych klimatów. Grupa Smith & Thell zaprezentuje swój materiał również 14 sierpnia. Ich kawałek "Forgive Me Friend” zdobył w Polsce status Platynowego Singla, a utwory „Hotel Walls” i „Year of the Young” odniosły spory sukces w polskich rozgłośniach radiowych. W lutym tego roku ukazał się ich najnowszy album "Pixie's Parasol”. Duet pisał utwory m.in. dla Anastacii, Avy Max czy Alana Walkera.

FEST Festival to występy artystyczne, akcje społeczne, warsztaty, dedykowane strefy chilloutu, spotkania, a przede wszystkim rozrywka i dobry moment na spędzenie czasu z przyjaciółmi i znajomymi.

„Wraz z rosnącą liczbą wykonywanych szczepień patrzymy optymistycznie na tegoroczne wakacje. W całej Europie organizatorzy planują duże koncerty plenerowe, które z dużym prawdopodobieństwem mają szansę się obyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki postępującemu programowi szczepień i kilku miesięcy, które dzielą nas od startu tegorocznej edycji, sytuacja w naszym kraju poprawi się . Pozytywne scenariusze dotyczące terminu uzyskania odporności populacyjnej pozwolą nam na to, aby spotkać się bez przeszkód na FEST Festiwalu. Dodatkowo dla Waszego bezpieczeństwa i komfortu planujemy między innymi znacznie powiększyć teren festiwalu oraz zmniejszyć liczbę biletów dostępnych w sprzedaży.” informuje organizator Follow The Step.

Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie FEST FESTIVAL.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!