Aktualności

17-05-2021-18:19:32

Nocny Kochanek zagra na Eliminacjach w Kwidzynie

Udostępnij! Tweetnij!

Historia kołem się toczy... kapela którą poznaliśmy w 2017 roku dzięki Eliminacjom do Najpiękniejszego Festiwalu Świata zaprezentuje się w Kwidzynie jako gwiazda muzycznych zmagań. Laureaci Złotego Bączka i zdobywcy Fryderyka za album roku to ulubieńcy festiwalowej publiczności!

fot. Stach Wadas

Trudno jest znaleźć kapelę, która z tak wielką konsekwencją dąży do sukcesu jak ten warszawski kwintet. Kapela Nocny Kochanek została założona w 2012 roku przez muzyków, którzy na co dzień grali klasyczny heavy metal w zespole Night Mistress. Nocny Kochanek miał być muzycznym żartem, klasycznym heavy metalem podanym w sosie żartobliwych tekstów, który tworzy portret polskiej sceny metalowej. Jednak zarówno fani, jak i znawcy ciężkich brzmień zakochali się w Kochanku – każdy z trzech albumów studyjnych kapeli pokrył się złotem, a krążek „Zdrajcy Metalu” uzyskał status platynowej płyty.

Nocny Kochanek gra klasyczny heavy metal, który przywodzi na myśl brzmienie kapel takich jak Judas Priest (przed koncertem tej legendarnej grupy na Dużej Scenie w 2018 roku Nocny Kochanek zaprezentował się rekordowej publiczności festiwalu Pol’and’Rock), AC/DC czy Iron Maiden. Zawrotnie szybkie, agresywne riffy, zwalająca z nóg perkusja oraz imponujący heavymetalowy sopran wokalisty Krzysztofa Sokołowskiego wpisują się w konwencję wzorcowego modelu ciężkiego grania.

Przełomowym dla kapeli był rok 2017, kiedy po fenomenalnym występnie na Eliminacjach, Nocny Kochanek zagwarantował sobie miejsce na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na Dużą Scenę kapela wróciła w 2018 roku, już jako zwycięzca plebiscytu Złotego Bączka, czyli nagrody publiczności za najlepszy występ na festiwalu. Zespół dał wtedy popis prawdziwego heavymetalowego grania, nawiązując świetny kontakt z publicznością, która ruszyła w pogo do ich pełnych prześmiewczego żartu piosenek.

Nocny Kochanek ma na koncie trzy płyty studyjne i trzy krążki z zapisem występów live. Dwa krążki zostały nagrane podczas występów Nocnego Kochanka na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – w trakcie pierwszego koncertu Kochanków na Dużej Scenie w 2017 roku i podczas ich spotkania z publicznością w 2018 roku.  Dwie płyty kapeli pokryły się złotem, a status platynowej płyty uzyskał krążek "Zdrajcy Metalu". Najnowsza płyta zespołu, "Randka w ciemność" została nagrodzona statuetką Fryderyka w kategorii metalowego albumu roku. Pandemia nie dała rady zatrzymać zawrotnego tempa kapeli - muzycy ruszyli w trasę koncertową po polskich rozgłośniach radiowych!

Pod koniec czerwca spotkamy się z muzykami w Kwidzynie, gdzie zagrają jako gwiazdy Eliminacji do Pol'and'Rock 2021. Zawrotna kariera zespołu to przykład dla początkujących kapel i dowód na to, jak występ w Eliminacjach może doprowadzić do występu przed największą i Najpiękniejszą Publicznością Świata.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!