Aktualności

23-07-2021-09:21:25

Khalid wita w nowej normalności

Udostępnij! Tweetnij!

Światowa megagwiazda rozpoczyna dziś nową erę, wydając pierwszy singiel „New Normal”. Trzeci album artysty „Everything is Changing” ukaże się jesienią tego roku.

Materiały prasowe

Premierze napisanego przez Khalida i Active Child oraz wyprodukowanego przez Active Child i Johna Hilla „New Normal” towarzyszy teledysk w reżyserii Andy’ego Hinesa. Klip ukazuje nowy świat, który przygotowuje grunt pod tematy zgłębione na długo wyczekiwanym albumie. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży wraz ze specjalnymi pakietami fanowskimi.

Artysta tak opowiada o nowym wydawnictwie: „«New Normal» zostało zainspirowane moimi odczuciami podczas pandemii i emocjonalnym śladem, jaki kwarantanna pozostawiła po sobie na mnie i moich bliskich. Jako album, «Everything is Changing» idzie o krok dalej, ponieważ wszystkie piosenki skupiają się na poszukiwaniu celu i poczucia własnego ja w świecie, w którym wszystko jest cyfrowo połączone, ale i emocjonalnie rozłączone. Ponieważ wszyscy wychodzimy z kwarantanny oraz próbujemy ponownie nawiązać kontakt z ludźmi, których nie widzieliśmy od ponad roku, mam nadzieję, że przekaz tego albumu rozpocznie rozmowy i pozwoli wszystkim na nowo się otworzyć.”

Na początku lipca Khalid zadebiutował z „New Normal” podczas startu kosmicznego Virgin Galactic „Unity 22”. Singiel nie tylko grał na pokładzie podczas lądowania – po zakończeniu misji, Khalid wystąpił także dla załogi statku. Artysta był zaszczycony, że singiel „New Normal” został wybrany jako ścieżka dźwiękowa tak historycznego momentu.

Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 5 miliardów streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”.

Muzykę nazywanego przez Rolling Stone „cudownym dzieckiem popu” artysty odtworzono łącznie ponad 16 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do 6 nagród Grammy i zdobył wiele nagród, w tym 6 Billboard Music Awards i 3 American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Benny Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom. W 2020 roku wypuścił wyczekiwany singiel „Eleven”, na którym gościnnie pojawiła się Summer Walker, a także numer z Disclosure – „Know Your Worth”. Został także ogłoszony najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów streamów w Spotify.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: KHALID