Aktualności

26-10-2021-09:38:27

Prezent dla fanów Khalida

Udostępnij! Tweetnij!

Supergwiazda Khalid prezentuje swój nowy utwór „Present” oraz ogłasza datę premiery nowej taśmy „Scenic Drive”, która jest następstwem docenionej przez krytyków EP-ki „Sun City” z 2018 roku. Premiera już 3 grudnia.

foto: Ro.Lexx

Khalid opowiada o procesie twórczym towarzyszącym nowej piosence: „Miałem okazję słuchać dużo muzyki, a także kreatywnie pracować podczas nagrywania. Moja Mama wychowała mnie na R&B i niezależnie od tego, czy chodzi o harmonie, czy melodie, zawsze będzie to częścią mojej muzyki. «Present» to dopiero początek; uwielbiam to, że ma podwójne znaczenie. Dobrze jest być bardziej «obecnym» po tak trudnym roku pandemii, to także «prezent» dla moich fanów, którzy byli ze mną na każdym kroku”.

Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 11 miliardów streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”.

Muzykę nazywanego przez Rolling Stone „cudownym dzieckiem popu” artysty odtworzono łącznie ponad 30 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do 6 nagród Grammy i zdobył wiele nagród, w tym 6 Billboard Music Awards i 3 American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Benny Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom. W 2019 trasa „Free Spirit World Tour” zabrała go na areny całego świata. W 2020 wypuścił wyczekiwany singiel „Eleven”, na którym gościnnie pojawiła się Summer Walker, a także numer z Disclosure – „Know Your Worth”. Został także ogłoszony najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów streamów w Spotify.

Na początku lipca Khalid zadebiutował z „New Normal” podczas startu kosmicznego Virgin Galactic „Unity 22”. Singiel nie tylko grał na pokładzie podczas lądowania – po zakończeniu misji, Khalid wystąpił także dla załogi statku. Artysta był zaszczycony, że singiel „New Normal” został wybrany jako ścieżka dźwiękowa tak historycznego momentu.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: khalid