Aktualności

17-05-2022-12:27:57

Måneskin debiutują z „Supermodel” na Eurowizji

Udostępnij! Tweetnij!

Świętując rok od ich słynnego zwycięstwa, Måneskin pojawili się w zeszłą niedzielę na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie we Włoszech, aby zadebiutować swoim nowym ognistym singlem „Supermodel”.

foto: Marcus Cooper


Zarówno rockowy kalifornijski hymn, napisany w Los Angeles i wyprodukowany z Maxem Martinem i jego zespołem, jak i ich wyjątkowy występ spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności. Måneskin zapowiedział także zapierający dech w piersiach cover kultowego hitu Elvisa Presleya „If I Can Dream”, łącząc melodyjne rytmy gitarowe z oszałamiającym wokalem Damiano. Pełny cover zostanie ujawniony jako część oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu „ELVIS” do nadchodzącego nowego filmu Baza Luhrmanna, który ukaże się 24 czerwca.Po przedsmaku tego, czego fani mogą się spodziewać po nadchodzących koncertach, szybko wschodzące gwiazdy rocka rozpoczną swoją światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Måneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze.

Zespół rozgrzeje się przed trasą po Ameryce Północnej podczas występów na tegorocznych festiwalach, w tym Lollapalooza, Reading & Leads, Summer Sonic Festival, Rock in Rio, Aftershock i nie tylko. Po roku sukcesów, z 6 diamentowymi krążkami, 133 platynowymi i 34 złotymi, Måneskin są najczęściej słuchanymi włoskimi artystami na świecie na Spotify. W zeszłym roku podbili Wielką Brytanię przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” może się również pochwalić szaloną wersją – wydaną 6 sierpnia współpracą z Iggy Popem. Ich nadchodząca europejska trasa wyprzedała się w ciągu dwóch godzin. Måneskin da swoje europejskie występy w kultowych miejscach, w tym w londyńskiej O2 Arena, Accor Arena w Paryżu i w berlińskiej Mercedes Benz Arena.

Osiągnięcia zespołu obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca ich wizyty, Måneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones w Las Vegas. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.W zeszłym miesiącu po raz pierwszy zagrali na legendarnym festiwalu Coachella. Ponadto, Måneskin niedawno otrzymał podwójną nominację w kategorii „Piosenka rockowa” i „Artysta rockowy” na Billboard Music Awards i znalazł się na europejskiej liście Forbes 30 under 30.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: maneskin