Aktualności

12-07-2022-13:16:26

Måneskin bije kolejne rekordy

Udostępnij! Tweetnij!

Po udziale w najmodniejszym festiwalu świata, Coachelli, oraz pierwszych występach w ramach letniej trasy koncertowej, zespół Måneskin powrócił do Włoch na specjalny koncert w Circo Massimo – symbolu Rzymu i miejscu, w którym odbyły się najwspanialsze rockowe imprezy.

foto: Roberto Panucci

70 tysięcy biletów na koncert, który odbył się 9 lipca, zostało sprzedanych kilka miesięcy temu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również bilety na koncerty w ramach trasy „LOUD KIDS ON TOUR” (do tej pory zarejestrowano sprzedaż na poziomie 500 tysięcy biletów). Biorąc pod uwagę występy na międzynarodowych festiwalach, publiczność Måneskin przekroczyła już ponad 1,5 miliona. Po tym, jak ich muzyka obiegła cały świat, Måneskin wrócił do swojego rodzinnego Rzymu, by wystąpić na Circo Massimo, niedaleko Via Del Corso, gdzie zaledwie kilka lat temu muzycy zaczęli swoją muzyczną przygodę.

Zespół dał zaskakujący dwugodzinny koncert z setlistą, w której znalazło się miejsce, aby przypomnieć każdy znaczący etap w karierze Måneskin: od pierwszych piosenek, jak Chosen (tytułowy utwór z debiutanckiej EP-ki) i Torna a casa (z albumu Il ballo della vita), które sprawiły, że muzycy stali się popularni, po najnowsze hity, które otworzyły im drzwi do światowej sławy: Zitti E Buoni (diamentowa płyta, 20 x platyna i 6 x złota), Coraline (3 platyny i 2 złote płyty), Mammamia (3 x złota płyta) i Supermodel (złoto).

Szorstki głos, żwawy i porywający rytm to stałe elementy show Måneskin. W swoim stylu i przed swoją ukochaną publicznością zespół dał z siebie wszystko. Oczywiście było miejsce na pełną zaangażowania grę, gitarowe solówki, intrygujące wstawki basu i perkusji oraz część akustyczną. Niekwestionowanym bohaterem wieczoru była muzyka. Måneskin zagrał na szerokiej na ponad 50 metrów scenie z 25-metrowym wybiegiem łączącym się z drugą sceną o powierzchni 40 metrów kwadratowych. Pośrodku znalazła się czerwona platforma w kształcie litery M, na której stały bębny. Wysokie telebimy oraz imponujące oświetlenie sprawiły, że scenografia była naprawdę widowiskowa. Produkcja to efekt pracy zespołu liczącego ponad 1000 specjalistów.

Kontynuując swoją bliską relację z fanami z całego świata, młode supergwiazdy rocka wypuściły na rynek wyjątkowy teledysk w pionowym formacie (odpowiednim na TikToka) do swojego letniego singla Supermodel. Wydawnictwo to podąża śladami przełomowego hitu zespołu Beggin’, który w 2021 roku został sklasyfikowany jako drugi najpopularniejszy na świecie utwór na platformie TikTok z ponad 9,2 milionami kreacji wideo i wieloma innymi specjalnymi momentami, takimi jak występ Live From Berlin, który dotarł do ponad miliona unikalnych widzów.

Tego lata Måneskin obecny jest na najbardziej prestiżowych festiwalach świata. Za zespołem są już występy na Rock Am Ring, Rock Im Park i Open’er Festival. Przed nim koncerty podczas Reading i Leeds Festival, Lollapalooza (w Paryżu i Chicago), Rock Werchter, Rock w Rio w Brazylii oraz Summer Sonic w Japonii.Zespół otworzy światową trasę LOUD KIDS TOUR 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Trasa liczy ponad 60 koncertów, sprzedano już 500 tysięcy biletów. Jej europejska część rozpocznie się w 2023 roku. Za niecały rok, bo 12 maja, Måneskin wystąpi dla polskich fanów na Torwarze (koncert jest wyprzedany).


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: maneskin