Aktualności

27-10-2023-09:30:36

„OMEN” Kasi Lins

Udostępnij! Tweetnij!

Nowy album artystki już dostępny 

foto: Jan Wasiuchnik

Po trzyletniej przerwie, Kasia Lins powraca z nowym materiałem, a raczej z… miłosnym crime story. Albumem „OMEN” wyraźnie przypieczętowuje swój wyrazisty styl, znany nam choćby z poprzedniego wydawnictwa „Moja wina”, jednocześnie dając odczuć świeżość w podejściu do brzmienia i aranżu. Zauważalne jest korzystanie z nowych środków wyrazu, zminimalizowanie warstwy instrumentalnej, a niekiedy nawet wokalna powściągliwość.

Posługując się metaforą, artystka tworzy impresje o kobiecie, jej konstrukcji, umyśle i cielesności. Bohaterka z płyty, „stworzona z żebra” prywatnej Kasi, to kobieta mająca poczucie siły i sprawczości, ale niekiedy też lęku i obaw. Cała historia hipnotyzuje od pierwszego do ostatniego dźwięku, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Ta płyta nie ukrywa, że wymaga od słuchacza głębszego zaangażowania. Nie inaczej jak poprzednio, teledyski jej towarzyszące silnie bazują na wpływach filmowych. Kryminalne zagadki skrzyżowane z kinem akcji, a wszystko w mało poważnej narracji są skutecznym odciążeniem powagi tekstów. Miłość i śmierć wciąż idą ze sobą w parze.

Kompozycje i aranżacje są autorstwa Kasi Lins i Karola Łakomca. Nagrali oni też lwią część wszystkich partii na płycie, a współproducencko wspomógł ich Arek Kopera. Partie perkusji zagrała Wiktoria Jakubowska, a saksofonu Piotr Chęcki z zespołu Nene Heroine. Obok premierowych utworów, na płycie ukażą się także znane już słuchaczom single „Nieba nie ma”, „Po trupach do Ciebie”, „Do śmierci mamy czas” czas (z gościnnym udziałem WalusiaKraksaKryzys) i „Persefona

Kasia Lins przyzwyczaiła nas już do czerpania z fruktów polskiej poezji, jednak tym razem po raz pierwszy sięgnęła po prozę. W utworze „Ani Amen” wybrzmiewają słowa na podstawie tekstów Jerzego Pilcha opracowane przez Kingę Strzelecką-Pilch (wdowę po pisarzu), która zaproponowała Kasi stworzenie muzycznej interpretacji.

OMEN” usłyszymy na żywo podczas „Zabójczej Trasy” promującej to wydawnictwo. Szczegóły i bilety dostępne TUTAJ.

tracklista:

 1. Nieba nie ma
 2. Nikogo nie chcę
 3. Do śmierci mamy czas (feat. WaluśKraksaKryzys)
 4. Anioł
 5. Po trupach do Ciebie
 6. Miłość się nie kończy
 7. Niepalenie
 8. Omen
 9. Nie lubię zimnej wody
 10. Ani Amen
 11. Sto żyć
 12. Persefona


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kasia lins