Aktualności

15-03-2024-10:19:51

„Ani Amen”, koncertowa odsłona Kasi Lins z tekstem Jerzego Pilcha

Udostępnij! Tweetnij!

Nominowana do nagrody Fryderyk w aż trzech kategoriach, artystka prezentuje klip, który jest zapiskiem jej jesiennej trasy koncertowej 

foto: Jan Wasiuchnik

TRZY NOMINACJE DO FRYDERYKÓW, NOWY SINGIEL, SEZON 02 TRASY KONCERTOWEJ

Miniony rok był dla Kasi Lins nie tylko niezwykle pracowity, ale i przede wszystkim bardzo udany. Artystka dopisała w swoim dorobku kolejny doskonale przyjęty album „OMEN”, czego zwieńczeniem są aż trzy nominacje do tegorocznych Fryderyków. Wydawnictwo promowała jesienna Zabójcza Trasa koncertowa, która właśnie powróciła na swój drugi sezon. Mały posmak koncertowych wrażeń można poczuć oglądając teledysk do utworu „Ani Amen”, który właśnie trafił do sieci.

ANI AMEN - NOWY SINGIEL I KLIP Z TEKSTEM JERZEGO PILCHA

„Ani Amen” to szczególny utwór na „Omenie”, bowiem jako jedyny nie został napisany przez Kasię. Tekst utworu bazuje na prozie Jerzego Pilcha, w opracowaniu Kingi Strzeleckiej – Pilch, wdowy po artyście. To pierwszy raz, gdy twórczość Pilcha przełożona została na utwór muzyczny. Artystka nie kryje, że podjęcie się tego wyzwania było dla niej dużym wyróżnieniem, o czym opowiedziała w niedawnym wywiadzie z Agnieszką Szydłowską. Muzykę Kasia Lins skomponowała wspólnie z Karolem Łakomcem.

Teledysk do utworu „Ani Amen”, który właśnie ukazał się w sieci, to archiwalny zbiór nagrań z jesiennej Zabójczej Trasy koncertowej, której druga wiosenna odsłona rozpoczęła się 1 marca.

ZABÓJCZA TRASA SEZON 02

Kasia wystąpi wiosną w wielu miastach, w których nie pojawiła się podczas pierwszej części trasy. Podczas koncertów fani będą mogli usłyszeć nie tylko utwory z „Omenu”, ale także z poprzednich albumów artystki:

01/03 - GOMUNICE - KASIA LINS/KAROL ŁAKOMIEC - Klub Bogart
02/03 - KIELCE - Kieleckie Centrum Kultury
23/03 - OPOLE - NCPP
22/03 - GLIWICE - FRYDERYKI - Arena Gliwice
24/03 - KATOWICE - Klub P23
05/04 - TORUŃ - KASIA LINS/KAROL ŁAKOMIEC - Kombinat Kultury
06/04 - SZCZECIN - DK „Krzemień”
07/04 - GDAŃSK - Stary Maneż
10/04 - KASIA LINS/KAROL ŁAKOMIEC - WARSZAWA - Jassmine (sold out)
14/04 - KRAKÓW - HypePark
19/04 - ZIELONA GÓRA - Klub Kawon
20/04 - POZNAŃ - NEXT FEST
21/04 - TARNÓW - Kino Marzenie (Tarnowskie Centrum Kultury)

TRZY NOMINACJE DO FRYDERYKÓW

Album „OMEN” przez wielu krytyków wymieniany był w czołówce tytułów, które ukazały się w zeszłym roku. Artystkę po raz kolejny doceniono za jej niezwykłą muzyczną dojrzałość, siłę przekazu i pozostanie wierną swojej stylistyce. O sukcesie albumu świadczą także aż trzy nominacje do tegorocznych Fryderyków – w kategoriach Artystka Roku, Teledysk Roku oraz Album Roku Indie Pop. Zwycięzców poznamy już 22 marca podczas Gali Fryderyki 2024 w PreZero Arena Gliwice.

W kategorii „Teledysk Roku” nominowany został klip do pierwszego singla „Po trupach do Ciebie”, w reżyserii Macieja Aleksandera Bieruta, Karola Łakomca oraz Kasi Lins. W gościnną rolę aktorską w klipie wciela się raper Szczyl:


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kasia lins