Aktualności

12-02-2014-14:03:42

Dawid Podsiadło faworytem Fryderyków

Udostępnij! Tweetnij!

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do 20. jubileuszowej edycji nagród muzycznych - Fryderyk 2014. We wszystkich kategoriach muzyki rozrywkowej nominacje otrzymał Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło fot. Łukasz Ziętek

Dawid Podsiadło zyskał rozgłos za sprawą programu "X Factor", którego drugą edycję wygrał. Jego debiutancka płyta - "Comfort and Happiness" - ukazała się na rynku w maju 2013 i już trzy dni po premierze wyprzedano w sklepach jej pierwszy nakład.

O nominacje walczyło łącznie 1110 artystów, albumów i singli. Laureatów poznamy 24 kwietnia podczas jubileuszowej 20. Gali Fryderyk 2014.

Oto nominacje z zakresu muzyki rozrywkowej:

Album roku:
Edyta Bartosiewicz - "Renovatio"
Jamal - "Miłość"
Kayah - "Transoriental Orchestra"
Dawid Podsiadło - "Comfort And Happiness"
Waglewski Fisz Emade - "Matka, Syn, Bóg"

Artysta roku:
Edyta Bartosiewicz
Kayah
Tomasz Makowiecki
Dawid Podsiadło
Waglewski Fisz Emade

Debiut roku:
Chłopcy Kontra Basia
Fismoll
Dawid Podsiadło
Ifi Ude
Damian Ukeje

Utwór roku:
Jamal - "Peron"
Misia FF - "Mózg"
Piersi - "Bałkanica"
Dawid Podsiadło - "Trójkąty i kwadraty"
Waglewski Fisz Emade - "Ojciec"

Po kilkunastu latach impreza wraca do Sali Kongresowej, która zostanie w połowie wypełniona największymi gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej, a w połowie publicznością. Transmisję z pokaże też TVP2.

Bilety w cenie od 99 zł do 399 zł (VIP) dostępne są w sprzedaży na Eventim.pl, Ticketpro.pl, eBilet.pl, a także w kasie biletowej Sali Kongresowej (kongresowa.pl tel. 22 656 72 99), w kasie Eventim ZASP (Al. Jerozolimskie 25, Warszawa), w salonach Empik, w sieci sklepów Media Markt i Saturn.Udostępnij! Tweetnij!