Aktualności

30-09-2015-18:14:12

Zapnijcie pasy, oto teledysk Dawida Podsiadło

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci trafił teledysk do nowego singla Dawida Podsiadło, "W dobrą stronę".

Dawid Podsiadło fot. Łukasz Ziętek

- Bardzo się cieszę, że tak pozytywnie, prawie wszyscy, zareagowaliście na pierwszy utwór - mówi wokalista. - Chciałbym Was zaprosić do obejrzenia projektu, z którego jestem dumny. Chodźcie na klip. Uważajcie i zapnijcie pasy.

Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Za słowa piosenki odpowiada Dawid Podsiadło, który też napisał muzykę razem z Bogdanem Kondrackim.

Numer zapowiada album "Annoyance And Disappointment", który ukaże się 6 listopada. Materiał powstawał w Studio Custom 34 w Gdańsku. Producentem jest Bogdan Kondracki, we współpracy z Danielem Walczakiem. W sesji udział brali także gitarzysta Aleksander Świerkot i klawiszowiec Michał Sęk.

- W naturalny sposób zaczęliśmy razem tworzyć utwory. Na próbach przed koncertami, w salce przed wyjazdem gdzieś w Polskę… Czasem spotykałem się tylko z Olkiem, innym razem z Danielem albo z Michałem - wspomina Podsiadło. - Nawet Bogdan, który znany jest z tego, że pracuje samotnie w domu, tym razem podzielał nasz entuzjazm i jemu również bardzo się podobało.

Efekt tej pracy to liczący ponad tuzin utworów album, który z jednej strony wyraźnie nawiązuje do debiutu - to wciąż szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem - ale z drugiej ukazuje inne oblicze muzyka. - Więcej w niej jest życia, energii, więcej nerwu, niż nostalgii i sentymentu - mówi o nowej płycie wokalista.

Dawid Podsiadło zadebiutował w maju 2013 roku krążkiem "Comfort and Happiness", który do tej pory sprzedał się w ponad 150 tysięcy kopii. W październiku 2014 roku ukazał longplay "Ruby Dress Skinny Dog" formacji Culry Heads, której Podsiadło jest wokalistą.Udostępnij! Tweetnij!