Aktualności

23-04-2016-13:24:07

B.O.K gra pod animację

Udostępnij! Tweetnij!

Dziś, 23 kwietnia, podczas finału Festiwalu Filmów Animowanych Animocje w Bydgoszczy, zespół B.O.Kykona na żywo muzykę do festiwalowych animacji.

- Jako B.O.K pierwszy raz mamy okazję do tworzenia muzyki pod ruchomy obrazek - wyjaśniają muzycy. - Jest to dla nas ciekawe wyzwanie i nie trzeba nas było długo namawiać, abyśmy się go podjęli. Animacje są na wysokim poziomie i niosą za sobą bardzo różnorodne przesłania, które my staramy się oprawić i ubarwić poprzez dobieranie różnych rozwiązań muzycznych. Korzystamy z wyobraźni, a jako narzędzi używamy skrzypiec, gramofonów, gitar, klawiszy, bębnów oraz efektów analogowych i cyfrowych. Częściowo improwizowane ścieżki dźwiękowe są wypadkową naszych fascynacji i osobowości i ocierają się o popularne oraz ekstremalne gatunki muzyczne, dlatego zgodnie ze starym mózgowym sloganem: Nie licz na nic.

Zespół powstał w 2007 roku jako trzyosobowy, stricte hiphopowy skład, a jego założycielami byli wykonawcy: raper Jarek "Bisz" Jaruszewski, producent muzyczny Rafał "Oer" Skiba oraz wokalista i instrumentalista Karol "Kay" Tomas. Równolegle B.O.K rozbudowywał swój skład koncertowy, poszerzając go o kolejnych muzyków. W ten sposób między 2009 a 2012 do grupy dołączyli dzisiejsi jej członkowie: DJ Paulo, gitarzysta Marcin Bartyna, skrzypek Łukasz Sylwestrzak oraz gitarzysta basowy Michał "Bromba" Lutrzykowski.

Obecny skład B.O.K wykrystalizował się w 2013 roku po sukcesie solowego albumu Bisza "Wilk chodnikowy", który w krótkim czasie pokrył się złotem. Sukces ten zaowocował ponad roczną trasą koncertową, podczas której Bisz występował z towarzyszeniem B.O.K (live band). W tym czasie do zespołu dołączył perkusista Arek "Pestka" Wiśniewski. W takim składzie w 2013 roku zespół zagrał ponad 100 koncertów, w tym na największych polskich festiwalach: m.in. Coke Live Festiwal w Krakowie, OFF Festiwal w Katowicach, Mazury HipHop Festiwal w Giżycku a także w Czechach na jednym z największych hiphopowych festiwali w Europie, HipHop Kemp w Hradec Kralowe.

6. Festiwal Filmów Animowanych Animocje zakończy się 24 kwietnia.


Sprawdź i kup bilet:
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: b.o.k, bisz