Aktualności

22-07-2016-13:12:29

Reedycja Dezertera z 1983 roku

Udostępnij! Tweetnij!

W tym roku mija 35 lat od powstania Dezertera (w pierwszym okresie znanego jako SS-20). Z tej okazji ukaże się reedycja pierwszego singla kapeli "Ku przyszłości".

Dezerter "Ku przyszłości" fot. Antena Krzyku

- Tak jak 33 lata temu, tak i teraz ukazuje się on tylko na winylu, z tą małą różnicą, że utwory zostały na nowo zmasterowane, a okładka wygląda tak, jak już wtedy chcieliśmy ją widzieć, a z wiadomych względów nie było to możliwe- czytamy w komunikacie prasowym.

Premiera odbędzie się 19 sierpnia na festiwalu Muszla w Bydgoszczy.

Pierwszy nakład płyty rozszedł się w ilości ok. 35 000 egzemplarzy. Pomimo wielkiego zainteresowania, EP-ka nigdy nie została wznowiona. Nadchodzące, 7-calowe wydanie jest pierwszą reedycją po 33 latach. Szczegóły i pre-order pod dezerter-ku-przyszlosci-7/" target="_blank">tym adresem.

Nagrań dokonano w maju 1983 roku w Warszawie w studiu Tonpressu. Realizatorem był Włodek Kowalczyk, a Dezerter nagrywał w składzie: Robert "Robal" Matera - gitara, wokal, Krzysztof Grabowski - bębny, Dariusz "Skandal" Hajn - wokal, Dariusz "Stepa" Stepnowski - bas, wokal. Muzykę skomponował Robert Matera, a teksty napisał Krzysztof Grabowski. Całość przedsięwzięcia koordynował Tomasz "Majones" Wiśniewski.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: dezerter