Aktualności

12-10-2016-14:07:12

Virgin wraca do rockowych brzmień na płycie i koncertach

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Virgin zapowiedział serię koncertów, które odbędą się w przyszłym miesiącu. Także w listopadzie ukaże się nowy album kapeli, na której czele stoi Doda.

Virgin fot. Witek Berkan Photographer

Longplay ukaże się 10 listopada, o czym muzycy poinformowali na Facebooku. Według wcześniejszych zapowiedzi w zestawie znajdą się zarówno nowe piosenki Virgin jak i stare przeboje.

Pop-rockowa formacja zaprezentowała już nowy singel "Niebezpieczna kobieta". Wideo do kawałka, który trafił rówież na soundtrack filmu Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", można obejrzeć pod tym adresem. Istnieje również anglojęzyczna wersja utworu - "Hard Heart".

Z nowym albumem Virgin wyruszy w trasę koncertową, która będzie powrotem do starych rockowych brzmień. Oto harmonogram pierwszych ogłoszonych występów:

10 listopada - Warszawa, Hard Rock Cafe
12 listopada - Białystok
17 listopada - Wrocław, Alibi
19 listopada - Warszawa, klub Glam
20 listopada - Tomaszów Mazowiecki, Rozdanie nagrór Fama
22 listopada - Warszawa, Gala TVP
24 listopada - Bielsko-Biała, Rude Boy

Po 10 latach Doda oraz Tomasz Lubert postanowili ponownie połączyć swoje siły - reaktywując grupę. Virgin powraca na scenę, a jego skład zasilają również pozostali muzycy - Piotr Olszewski i Piotr Pawłowski.

Zespół Virgin działał w latach 2000-2007. W tym czasie nagrał trzy albumy, z których drugi - "Bimbo" (2004), zdobył szczyt listy OLIS i pokrył się złotem, a trzeci - "Ficca" (2005), także znalazł się na pierwszym miejscu notowania płyt w Polsce i uzyskał status podwójnej platyny. Największe przeboje formacji, w której śpiewa Doda to "Dżaga", "Nie zawiedź mnie", "Kolejny raz", "Szansa", "Znak pokoju" czy "2 bajki".

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Doda, Virgin