Aktualności

30-06-2017-17:28:36

Dawid Podsiadło zmierzył się z bogiem T.Love

Udostępnij! Tweetnij!

Dawid Podsiadło nagrał swoją wersję piosenki "Bóg" zespołu T.Love.

Dawid Podsiadło fot. Łukasz Ziętek

- Oddaje w Wasze uszy naszą wersję utworu "Bóg" którą wewnętrznie nazwaliśmy "T.Loves Iceand", bo obrazki które zobaczycie powstały w czasie mojej niedawnej podróży na tę piękną wyspę lodu - czytamy na Facebooku wokalisty. - Muzykę zrobiliśmy w składzie Dawid (ja) i Olek, klawisz nagrał Kuba a zmiksował Rafał. Wideo nagrał i zmontował skład: ja (Dawid) i Kamil, a ostatni szlif nadał Hubert.

Mocno różniącej się od oryginału piosenki w wykonaniu Podsiadło można posłuchać tutaj.

Utwór jest częścią akcji T.Cover. Projekt ma na celu pokazać, jak częstochowski zespół odcisnął piętno na polskiej scenie muzycznej. W akcji bierze udział zacne grono artystów z różnych gatunków muzycznych, w tym młodzi hiphopowi twórcy.

T.Love to polska rockowa formacja. W czasie trwającej 35 lat kariery zespół wylansował hity "Chłopaki nie płaczą", "Warszawa", "Wychowanie", "Ajrisz", "Nie, nie, nie", "Stany" czy "King". Najnowszy longplay bandu zatytułowany po porostu "T.Love" ukazał się w listopadzie 2016 roku.

Dawid Podsiadło popularność zdobył za sprawą programu "X Factor". Jego debiutancka płyta "Comfort and Happines" ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami, nominacją do Paszportów "Polityki" i zyskała diamentowy status. Jego drugi longplay, "Annoyance and Disappointment", miał premierę w listopadzie 2015 roku i trzykrotnie pokrył się platyna. Wzbogacona o dodatkowe nagrania reedycja "Annoyance And Disappointment 2.0" ukazała się w październiku 2016 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.Udostępnij! Tweetnij!