Top Lista

30-01-2020-14:00:00

10 najlepszych piosenek Justina Biebera

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Zaczynał jako superzdolny nastolatek, dziś Justin Bieber jest jednym z największych gwiazdorów popu. Jest artystą z największa liczbą subskrypcji na YouTube, a jego kanał ma pond 19 miliardów wyświetleń. W oczekiwaniu na nową płytę, warto przypomnieć sobie dotychczasowe hity Kanadyjczyka.

10. "Get Me" (featuring Kehlani)

W nowej piosnce Justin przypomina The Weeknda, eksplorując tereny współczesnego, wypełnionego nokturnową elektroniką, zmysłowego R&B. W atmosferę idealnie wczuła się towarzysząca mu Kehlani.

9. "Company"

Seksowny numer w stylu słonecznego, nowoczesnego R&B. Wakacyjny klimat przejawia się też w tekście, w którym Justin Bieber chce romansu z dziewczyną. Niczego poważnego, nie prawdziwego związku, lecz raczej czegoś krótkiego, bez zobowiązań.

- Bardzo lubię ten klip, bo pokazuje mój prawdziwy porter - wyjaśniał Bieber. - Jak powstawała płyta i jak przygotowywałem się do trasy, otoczony ludźmi, których kocham. Jestem dumny z tego teledysku i miałam sporo frajdy, kiedy go kręciłem.

8. "I'm The One" (DJ Khaled featuring Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper & Lil Wayne)

Justin Bieber nie stroni od kooperacji. W tym przypadku do studia zaprosił go DJ Khaled. Poza Kanadyjczykiem, w nagraniu udzielają się również Chance the Rapper, Quavo i Lil Wayne. - Zawsze chciałem pracować z Justinem - przekonywał Khaled. - To mój przyjaciel, wspaniały człowiek i megagwiazdor. Powiedziałem mu o tym i dałem do posłuchania numer. Puściłem go przez telefon, a jemu się bardzo spodobał.

Współpraca ewidentnie trafiona, bowiem zapewniła Khaledowi pierwszy numer 1 na liście Billboard Hot 100. Była to pierwsza hiphopowa piosenka na szczycie zestawienia od czasu "Not Afraid" Eminema.

7. "10, 000 Hours" (Dan + Shay and Justin Bieber)

Country i pop to coraz częstsze połączenie. Dan i Shay kumplowali się z Justinem od kilku lat, ponieważ mieli wspólnego menedżera Scootera Brauna. Panowie zaprosili Biebera do swej subtelnie country'owej piosenki, by z jego pomocą wyrazić miłość do swych żon. Duet wykonał później utwór na ślubie Justina z Hailey Baldwin we wrześniu 2010 roku.

6. "Love Yourself"

Współautorem tej akustycznej quasiballady jest Ed Sheeran, co zresztą słychać. - Napisaliśmy razem ten numer i muszę przyznać, że jest jednym z moich ulubionych na płycie - przyznał Bieber przy okazji premiery. - W sumie tylko ja i gitara. Tak się to wszystko dla mnie zaczęło. Grałem na gitarze na ulicy, więc fajnie było wrócić do korzeni.

5. "Baby"

Był czas, kiedy "Baby" znali prawie wszyscy. Numer zrealizowany z pomocą Ludacrisa promował debiutancki album 15-letniego wówczas Justina Biebera. Bezapelacyjnie to przebojowa popowa piosenka, ale z elementami hiphopowymi, tanecznymi i doo-wopowymi.

- Ludacris tak jak ja mieszka w Atlancie - opowiadał o okolicznościach współpracy ze starszym kolegą Kanadyjczyk. - Poznaliśmy się rok wcześniej i pomyślałem, że to będzie idealny numer dla niego.

4. "Sorry"

Producentami nagrania są Skrillex i BloodPop. Wyszła im piosenka ze zgrabną melodią i tropikalno-dancehallowymi elementami. Choć krążyły plotki, że to przeprosiny Justina za kilka głupich rzeczy, które zrobił (jak publiczne oddawanie moczu), sam zainteresowany zapewniał, że chodzi o dziewczynę.

3. "What Do You Mean?"

Energiczny, kolorowy, soczysty i roztańczony numer. Tropikalne klimaty idealne na wakacje.

Wideo do utworu nakręcił Brad Furman, twórca takich filmów jak "Prawnik z Lincolna" czy "Ślepy traf". W klipie wystąpili modelka Xenia Deli oraz aktor John Leguizamo.

2. "Yummy"

W końcu i Justine Bieber skusił się na trapowe beaty. Gładka produkcja z odpowiednią dawką basowego burczenia oraz charakterystycznym "cykaniem" w połączeniu ze zmysłowym R&B sprawiły, że Kanadyjczyk zaczął 2020 roku w modnym stylu.

1. "I Don't Care" (Ed Sheera featuring Justin Bieber)

Duet Justin Bieber i Ed Sheeran to gwarantowany sukces. Tak też było. Wesoły kawałek dotarł na 1. miejsce listy przebojów w 26 krajach (w tym we Wielkiej Brytanii) i 2. w kolejnych siedmiu (w tym w USA). Imponujący wynik, szczególnie, że "I Don't Care" miało mocnego konkurenta w postaci "Old Town Road" Lil Nasa X.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!