PGS ROCK FESTIVAL

Bilety na PGS ROCK FESTIVAL

PGS ROCK FESTIVAL

IRA , Kult , Folya , PGS Rock Festival

29.09.2023 17:00

Kielce(Świętokrzyskie) - Amfiteatr Kadzielnia


Kup bilet KupBilecik 17:00

Kup bilet Biletyna 17:00

Kup bilet Bilety24 17:00

Kup bilet Eventim 17:00 - PGS ROCK FESTIVAL

Kup bilet eBilet 17:00 - PGS ROCK FESTIVAL

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od 3 miesięcy
Do wydarzenia 0 dni
PGS ROCK FESTIVAL, który odbędzie się na terenie Amfiteatru Kadzielnia w Kielcach 29 września 2023 roku, skierowany jest do miłośników nieco cięższych brzmień, dla których Kadzielnia wydaje się miejscem idealnym. Były kamieniołom tworzy wyjątkową scenerię i doskonale wpisuje się w koncepcję festiwalu rockowego.

Amfiteatr Kadzielnia dysponujący jedną z największych 'otwartych' scen jest jednocześnie jednym z piękniejszych obiektów tego typu w Polsce i na Świecie. Ogromny potencjał obiektu sprawił, że Organizatorzy PGS ROCK FESTIVAL postanowili uczynić z tego wydarzenia cykliczny punkt na mapie wydarzeń kulturalnych w Polsce Zaproszeni Wykonawcy w tegorocznej edycji to: IRA i KULT - prawdziwe ‘Polskie Legendy Rocka’, ich dorobek artystyczny jest ogromny, a przeboje zna cała Polska.

W tym roku kielecka scena amfiteatru ugości:
17:00 | FOLYA
18:00 | IRA
20:00 | KULT

Otwarcie bram 16.00

Kult to polski zespół muzyczny, który powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Założycielami grupy byli wokalista Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska, którzy wcześniej grali w zespole Poland. Zespół szybko zyskał popularność, debiutując na scenie w 1982 roku. Skład zespołu ulegał wielu zmianom w ciągu lat, a ich repertuar był zróżnicowany i eksperymentalny. Teksty piosenek Kazika poruszały ważne problemy społeczne i polityczne. Kult wydał wiele albumów, które zdobyły uznanie krytyków i fanów. Ich piosenki, takie jak "Do Ani" i "Arahja", stały się wielkimi przebojami. Pomimo rozwiązania zespołu na krótki okres w 1988 roku, Kult został reaktywowany i kontynuował swoją działalność do dziś, będąc jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

FOLYA to pochodząca z Kielc formacja muzyczna, działająca nieprzerwanie od 2008 roku. Zespół ma na koncie 3 albumy (THE RISING 2015, W NIESKOŃCZONOŚĆ 2018, CHMURA 2021), dużo aktywności koncertowej i ciekawych kolaboracji muzycznych (m.in. z Farben Lehre czy T.Love) oraz sporo projektów około muzycznych (np. utwór OBCY SEN został wykorzystany w krótkometrażowym filmie PROJEKT R019). Obecnie zespół powraca do pełnej aktywności muzycznej i pracuję nad materiałem do kolejnego wydawnictwa.Powiązane