40 Years of the Apocalypse - European tour vol. II VADER w Sosnowcu

Bilety na koncert 40 Years of the Apocalypse - European tour vol. II VADER w Sosnowcu - 31-05-2024

Koncert 40 Years of the Apocalypse - European tour vol. II VADER w Sosnowcu

Vader

31.05.2024 20:30

Sosnowiec(Śląskie) - Jazz Club KOMin


VADERMANIAX! Z radością informujemy o nadchodzącej kolejnej częsic europejskiej trasy jubileuszowej „40 Years Of The Apocalypse - 2024”. Będzie podwójnie wyjątkowe, ponieważ w ramach setu zespół zagra cały album „Black To The Blind” . Podczas całej trasy Maurycy Mauser Stefanowicz dołączy do Vader na scenie, grając cały set, przypominając co wieczór co najmniej kilka klasycznych hymnów grupy. Vader z trzema gitarami jest jeszcze bardziej zabójczy i szalony!

W Zabrzu przed Vader wystąpią: Bio-Cancer i Warside. W Łodzi i Sosnowcu Vader wystąpi sam - zaprezentuje tam specjalnie wydłużony set koncertowy.

VADER
Niewiele jest polskich zespołów, które swoją niezwykle ciężką pracą, uporem oraz niezliczonymi koncertami osiągnęły taki międzynarodowy sukces, oraz ugruntowały swój status muzycznej legendy. A pamiętać trzeba, że początków nie mieli łatwych - realia ówczesnej Polski były zgoła inne, niż to, do czego dzisiaj przywykliśmy. Vader powstał w roku 1983 w Olsztynie z inicjatywy Piotra „Petera” Wiwczarka i Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego. Przełomowym momentem w historii zespołu było nagranie dema „Morbid Reich”. Materiał, wydany przez Carnage Records, został uznany „najlepiej sprzedającą się kasetą w historii death metalu”. Kolejna pozycja w dyskografii zespołu, to nie mniej kultowa płyta „The Ultimate Incantation”. Właśnie do utworu „Dark Age”, pochodzącego z tej płyty, powstał pierwszy klip, emitowany często m.in. w MTV. Późniejsze lata to premiery kolejnych albumów, m. in: „De Profundis”, „Back to the Blind”, „Litany”, „Welcome to the Morbid Reich” i „Solitude in Madness”. Nie sposób wymienić wszystkich tras i festiwali, na których wystąpili. Jedno jest pewne - zespół jest w świetnej formie i nie zamierza zwalniać ani przez chwilę!Powiązane