Aktualności

04-12-2017-10:09:00

X Ambassadors wystąpią w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół X Ambassadors po raz pierwszy odwiedzi nasz kraj i 27 marca zagra w warszawskiej Stodole.

X Ambassadors fot. Archiwum zespołu

X Ambassadors karierę rozpoczęli pod nazwą Ambassadors, udaną kampanią crowfundingową, która miała wspomóc realizację ich klipu do "Unconsolable". W jednej z amerykańskich rozgłośni radiowych utwór usłyszał lider grupy Imagine Dragons i zaprosił zespół do współpracy z wytwórnią Interscope. Skutkiem kooperacji jest ich debiutancki album "VHS" z którego pochodzi największy przebój grupy - "Renegades". Utwór zyskał ogromną popularność, gdy pojawił się w reklamie jednej z największych marek samochodowych.

Zespół założony został przez dwóch braci (Sam i Cassey Harris) - warto dodać, że Cassey jest od urodzenia osobą niewidomą. Obecnie grupa składa się z czterech muzyków i w tym samym składzie gra od 2009 roku. Choć w ich muzyce słychać wpływy rocka i hip-hopu, jako swoje inspiracje wymieniają przede wszystkim Incubus i Red Hot Chilli Peppers. Obecnie grupa ma już na koncie trzy EP-ki i studyjny album. W tym roku formacja i Machine Gun Kelly oraz Bebe Rexha nagrali razem przebojowy singel "Home", który znajdzie się na ścieżce dźwiękowej najnowszej produkcji Netfliksa - filmu "Bright" z Willem Smithem.

Koncert w warszawskiej Stodole będzie pierwszym występem X Ambassadors w Polsce! Sprzedaż biletów na wydarzenie startuje 8 grudnia (piątek) o 10:00. Wejściówki dostępne będą w stałych punktach sprzedaży.Udostępnij! Tweetnij!