Aktualności

27-09-2021-09:04:36

X Ambassadors straszą i bawią

Udostępnij! Tweetnij!

Uwielbiana przez miliony, rockowa formacja X Ambassadors wydała trzeci studyjny album „The Beautiful Liar”. 

foto: Tyler Jay

Na płycie muzycy składają hołd słuchowiskom science fiction, których bracia Sam Nelson i Casey Harrisowie słuchali jako dzieci. Dzieło przedstawia historię niewidomej nastolatki, która odkrywa, że ma supermoce. - Mam szczerą nadzieję, że ten album przerazi was, doprowadzi do płaczu, rozbawi i sprawi, że poczujecie się mniej samotni - zachęca wokalista.

Grupa rozbudzała zainteresowanie fanów swą niesamowitą opowieścią, prezentując single „Adrenaline”, „Okay” i „My Own Monster”. Nareszcie jednak można poznać całą historię, słuchając albumu „The Beautiful Liar”, który dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych.

- Pracując nad „The Beautiful Liar”, chciałem nagrać płytę, która byłaby równie wytrącona z równowagi, co ja i świat wokół mnie - wyjaśnia Sam Nelson Harris. - Wypracowaliśmy sobie więc z Adamem i Caseyem formułę, w której mogliśmy być tak brzydcy, dziwaczni, zabawni i popieprzeni, jak tylko chcieliśmy. Nagraliśmy album całkowicie po swojemu z pomocą niesamowitego producenta, Andrew Wellsa, koproducentów Tommy'ego Englisha, Ricky'ego Reeda i Nate'a Merceau oraz autorów piosenek K.Flaya i Andrew Jacksona. Mam szczerą nadzieję, że ten album was przerazi, doprowadzi do łez, rozbawi i sprawi, że poczujecie się mniej samotni.

Wraz z płytą, do sieci trafił także animowany teledysk do nagrania tytułowego. Za realizację odpowiada paryskie studio Mathematic: 

Przypominamy, że w ramach trasy promującej „The Beautiful Liar”, X Ambassadors dwukrotnie zagrają w Polsce: 7 marca 2022 w Klubie Studio w Krakowie oraz dwa dni później w Gdańsku w B90.

Ponadto, lider kapeli, Sam Nelson Harris, zapowiedział przypominający słuchowisko radiowe, zainspirowany komiksami podcast „The Beautiful Liar” z Emily Hampshire ("Schitt's Creek") udzielającą głosu postaci zwanej Shadow. Współtwórcą opowieści, którą usłyszymy jest Minnie Schedeen. Historia niewidomej postaci z super mocami jest bardzo bliska braciom Harris. przypomnijmy bowiem, że Casey od narodzin jest niewidomy i chłopcy za młodu wiele czasu spędzali słuchając właśnie radiowych słuchowisk i audiobooków. Pierwszy odcinek podcastu 20 października, a kolejne w każdą środę.

Grupa X Ambassadors debiutowała albumem „VHS” w 2015. Za sprawą tej płyty trio przeistoczyło się z alt-rockowego zespołu z Ithaki w podbijający zestawienia Billboardu band z Brooklynu. Na „VHS” trafiły światowe hity „Unsteady” i „Renegades”. Następcą był album „ORION” z 2019. W marcu 2020 ukazała się EP-ka „Belong” inspirowana brzmieniami z lat 60. i 70.

„The Beautiful Liar” to zupełnie nowy kierunek zespołu jeśli chodzi o warstwę tekstową. Płyta jest następcą multikreatywnego projektu (Eg), który ujrzał światło dzienne na początku 2021 roku, a w który zaangażowali się m. in. Earl St. Clair, Terrell Hines, and Jensen McRae.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!