Aktualności

04-10-2019-10:39:08

"Szklane miesiące" Skubasa

Udostępnij! Tweetnij!

Po kilku latach przerwy Skubas zaprezentował singel "Szklane miesiące".

Skubas fot. Kayax

Piosenka zapowiada nowy materiał i album, który ukaże się w 2020 roku.

- Przychodzi w życiu taki moment, kiedy dobrze jest rozliczyć się z pewnymi sprawami. Oddzielić przeszłość grubą kreską i zrobić miejsce na nowe - mówi Skubas. - Przebudzić się do życia i wpuścić do niego trochę więcej światła. Tym właśnie są dla mnie "Szklane miesiące". Z jednej strony jest to ballada o tęsknocie za dziecięcą niewinnością. Z drugiej – pożegnanie z nieco mrocznym okresem w moim życiu. To utwór o zerwaniu niszczących, toksycznych relacji, które nie wnoszą do życia nic poza złudzeniem. Oddaję Wam moją najnowszą piosenkę. Jest to bardzo osobisty utwór. Już wiecie, co znaczy dla mnie. Od teraz każdy z Was będzie mógł mu nadać własne, tylko dla siebie zrozumiałe znaczenie.

- Praca nad oprawą wizualną "Szklanych miesięcy" dała mi dużo satysfakcji - mówi reżyser Konrad Bąk o klipie do utworu "Szklane miesięce". - Bardzo lubię fabularyzowane formy wideoklipów, dobrze się czuję w narracyjnym muzycznym "storytellingu". To co sprawiło, że praca nad klipem była dla mnie przyjemnością, to zdecydowanie ciekawy przekaz w warstwie muzycznej. Natomiast wyjątkowo ujęła mnie przestrzeń, naturalne brzmienie oraz miejscami chropowaty, ale ciepły wokal artysty. Nie bez znaczenia dla fanów jest też fakt, że Skubas zgodził się wystąpić w klipie, ze świetnym zresztą efektem.

Skubas kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 autorskiemu albumowi "Wilczełyko". Na swojej drugiej płycie – "Brzask" zaprezentował się już jako artysta kompletny.

"Szklane miesiące" to singiel zapowiadający trzeci album artysty. Jego premiera koncertowa miała miejsce 17 sierpnia podczas Męskiego Grania w Warszawie przed ponad 15-tysięczną publicznością.

W listopadzie 2019 artysta rozpoczyna kolejną trasę koncertową, na której przypomni swoje najważniejsze piosenki oraz przedpremierowo zagra kilka utworów z nadchodzącej płyty.

Szklane Miesiące Tour 2019
2.11 Warszawa, Klub Spatif
3.11 Bielsko-Biała, Klub Miasto
14.11 Poznań, Scena na Piętrze
15.11 tbc :(
16.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
17.11 Bydgoszcz, Klub Kuźnia
22.11 Katowice, Kinoteatr Rialto
23.11 Lublin, Studio koncertowe Radia Lublin
27.11 Kraków, Kino Kijów


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: skubas