Aktualności

11-06-2021-10:54:40

Niecodzienne spotkanie duetu VIZE i legendarnego Papa Roach!

Udostępnij! Tweetnij!

„Sensacja” to za mało, by opisać współpracę czołowego duetu elektronicznego VIZE i legendarnego hard rockowego zespołu Papa Roach. Przed Wami „Core (That’s Who We Are)”!

Materiały prasowe

Z pozoru niepasujące do siebie brzmieniem zespoły połączyły się tworząc wyjątkowy sojusz przełamujący otwarte granice między muzyką elektroniczną, rockiem a popem. „Core” to świeża współpraca, które doskonale sprawdzi się jako hymn na arenach, gdy sale koncertowe znów będą otwarte, a nawet teraz, podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Mający na swoim koncie wiele przebojów Papa Roach w ostatnich latach udowodnili, że ich muzyka świeci jaśniej niż kiedykolwiek. Znani z przekraczania własnych granic, pokazują swoją naturę w ostatnich wydaniach i współpracach z artystami spoza gatunku, takimi jak utwory z 2017 roku „Periscope” z udziałem Skylar Grey, „Sunrise Trailer Park” z Machine Gun Kelly, a ostatnio także z gwiazdą TikToka i wschodzącym artystą Jerisem Johnsonem w nowej wersji kultowego „Last Resort”. Do tej pory Papa Roach torowali drogę współczesnym artystom rockowym ery streamingu z ponad 2 miliardami odtworzeń na całym świecie. Nie da się również zapomnieć o dwukrotnych nominacjach do nagrody Grammy, wielu międzynarodowych trasach oraz festiwalach, na których gościli.

„Zawsze uważaliśmy się za nieślubnych kuzynów wszystkiego, w co byliśmy zaangażowani, więc chcieliśmy być temu wierni” – mówi główny wokalista zespołu, Shaddix. To właśnie tak doszło do współpracy z europejskim duetem VIZE. Założyciel projektu i jego twórca, Vitali Zestovskih, dopiero niedawno wymyślił gatunek „Prock House”, wydając album z DJ-em i producentem ALOTT. „Prock House” to połączenie rocka progresywnego i muzyki house, tworzące bardziej dynamiczne i elektroniczne podejście do muzyki rockowej oraz ostrzejsze, oparte na gitarze spojrzenie na muzykę house. Współpraca z Papa Roach doprowadziła do kolejnego rozwoju brzmienia zespołu.

Wydaje się, że muzycy trafili na siebie we właściwym czasie. „Naprawdę kierowaliśmy się naszymi instynktami, próbowaliśmy czegoś nowego i tak otrzymaliśmy bardziej odważną wersję Papa Roach”, mówi Shaddix o procesie tworzenia „Core” i dodaje: „Pracowaliśmy nad naszym nadchodzącym albumem, kiedy VIZE odezwali się do nas z piosenką. Gdy tylko ją usłyszeliśmy, wiedzieliśmy, że jest hitem – była inna niż wszystko, co Papa Roach kiedykolwiek zrobił. Byliśmy tak podekscytowani (…), dodaliśmy kilka gitar i odesłaliśmy utwór z powrotem. Teraz możemy się nim podzielić”. Vitali Zestovskih z VIZE wspomina: „Współpraca z Papa Roach przy «Core» była prawdziwą przyjemnością i bardzo się cieszę, że utwór wreszcie się ukazał. Przez prawie dwa lata szukaliśmy odpowiedniego wokalisty i znaleźliśmy idealne dopasowanie.”

Współprace takie, jak ta, do tej pory owocowały multiplatynowymi utworami z milionami odtworzeń na całym świecie i były czerwoną nitką dla niemieckiego duetu VIZE. W ciągu zaledwie dwóch lat zgromadzili ponad miliard streamów na wszystkich platformach. Wśród najważniejszych utworów znajdują się współprace takie jak „Close Your Eyes” z Felixem Jaehnem, „Never Let Me Down” z Tomem Gregorym. „Core (That’s Who We Are)” to ich kolejny as w rękawie

VIZE to duet DJ-a i producenta – Johannesa Vimalavonga oraz Vitaliego Zestovskiha. Johannes urodził się w Niemczech, natomiast Vitali w Rosji, jednak dorastał w Niemczech, gdy jego rodzice przenieśli się na zachód Europy w 1998 roku. W ciągu ostatnich trzech lat zdobyli pozycję w niemieckim i europejskim przemyśle muzycznym jako tekściarze i producenci różnych hitów dla niemieckich artystów, ale także jako producenci remiksów. VIZE świętowali swój przełom przeróbką hitu The Wanted z 2011 roku „Glad You Came”, który ukazał się w 2018 roku, a następnie przebojem „Baby” z niemieckim raperem Jokerem Bra i „Never Let Me Down” z Tomem Gregorym. Ostatnio odnieśli niezwykły sukces na listach przebojów z „Bist Du Okay”, współpracą z Markiem Forsterem, kolejnym hitem z Jokerem Bra i Leony zatytułowanym „Paradise” oraz „White Lies” z Tokio Hotel. Wydali także niezwykłe hity streamingowe we współpracy z DJ-ami Alanem Walkerem („Space Melody”) i Gigi D’Agostino („Never Be Lonely”). W kwietniu ukazała się ich piosenka „Dynamite” ze szwajcarsko-albańską piosenkarką ILIRĄ, która eksplodowała w świecie streamingu. Do tej pory duet ma na koncie ponad miliard streamów na całym świecie.

Papa Roach jest świeżo po wydaniu albumu „Greatest Hits Vol.2: The Better Noise Years”, świętującego ostatnie 10 lat przebojów w kolekcji zawierającej 21 utworów. W międzyczasie zespół stał się również kuratorami w gatunku rockowym, o czym świadczy wydana w 2021 roku współpraca „Last Resort: Reloaded” z gwiazdą TikToka Jerisem Johnsonem. Dwukrotnie nominowani do nagrody Grammy, platynowi liderzy alternatywnego hard rocka, którzy w 2020 roku świętowali 20-lecie debiutanckiego albumu „INFEST”, sprzedali ponad 20 milionów albumów na całym świecie, zgromadzili do tej pory ponad 3 miliardy streamów i znaleźli się na 22 listach przebojów. Papa Roach mogą pochwalić się dziesiątkami topowych singli, jeszcze bardziej umacniając się jako jeden z najbardziej utytułowanych alternatywnych zespołów hardrockowych swojej epoki.


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!