Targowa Street Film & Music Festival - H-Blockx, Apollo 440, Che Sudaka

Bilety na Targowa Street Film & Music Festival - H-Blockx, Apollo 440, Che Sudaka

Targowa Street Film & Music Festival - H-Blockx, Apollo 440, Che Sudaka

APOLLO 440 , H-Blockx , Che Sudaka

08.07.2012 15:00

Łódź(Łódzkie)


Targowa Street Film&Music Festival to największy festiwal filmu
i muzyki w regionie łódzkim, organizowany we
współpracy z legendarną Państwową Wyższą Szkołą Filmową,
Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.  W ramach festiwalu odbędą
się również koncerty:



07.07.2012 - Asian Dub Foundation, Dubioza Kolektiv oraz Łąki Łana

06.06.2012- koncert inauguracyjny - Lalo Schifrin z orkiestrą
symfoniczną Filharmonii Łódzkiej



Część filmowa Festiwalu - projekcje, spotkania, warsztaty - zwolniona
jest z jakichkolwiek opłat.

18:00 - godzina rozpoczęcia koncertów

Ceny biletów:
    - 35 zł - do 6.06
    - 40 zł - od 7.06


H-BLOCKX
Autorzy takich hitów jak „Move”,„Little girl” czy „Countdown to insanity” uważani są za pierwowzór Linkin Parku.  W zeszłym roku zespół obchodził okrągłą, dwudziestą rocznicę nieustającej działalności. Muzycy są niekwestionowanymi prekursorami nurtu crossover, łączącego hip-hop z hard rockowym, a miejscami nawet punkowym brzmieniem.

Powstanie grupy nie byłoby możliwe gdyby nie koncert legendarnych Red Hot Chili Peppers w rodzinnym Munsterze.  Część naszych niemieckich gości, będąc pod ogromnym wrażeniem tego występu powołała do życia zespół, który na początku kariery zajmował się przede wszystkim odgrywaniem utworów starszych kolegów z Kalifornii. Muzycy szybko jednak znaleźli własną drogę i narodził się H-Blockx. Od czasu wielokrotnie nagradzanego, legendarnego już debiutanckiego albumu „Time To Move” nagrali pięć płyt długogrających, błyskawicznie zyskując popularność w Europie.

Ich wypróbowana na scenach całego świata nu-metalowa fuzja nie pozostawia miejsca na obojętność. Muzycy niejednokrotnie podkreślali, że na koncertach w Polsce czują się doskonale, a wyjątkowe podejście naszej rodzimej publiczności jest gwarancją pełnego energii, radosnego show. Bez wątpienia będzie tak i tym razem.


APOLLO 440
Powstały w latach 90-tych brytyjski zespół rekrutuje się z tak samo kultowej półki jak Asian Dub Foundation, który wystąpi dzień wcześniej.
Artyści są żywym dowodem na istnienie muzycznego postmodernizmu. Ich muzykę trudno zakwalifikować wprost do jakiegokolwiek stylu – wychodząc od ambientu, podróżują w stronę dance, by znów skręcić do ostrych gitarowych brzmień. „Jesteśmy i będziemy zespołem rockowym” – tak zresztą sami o sobie mówią.
Doskonali we własnych kompozycjach, mają też na koncie serię mistrzowskich remiksów: od U2 we wczesnych latach 90-tych, po duet Puff Daddy/Jimmy Page i Ennio Moricone niemal dekadę później. Komponują też muzykę do filmów (m.in. „Zagubieni w kosmosie”, „Aniołki Charliego”), TV, reklam i gier komputerowych (m.in. seria „Gran Tourismo”). Ich utwory to pierwsza dziesiątka brytyjskich list przebojów i godne miejsca na listach światowych.
Po ośmiu latach milczenia (ostatni album to 1997 r. ) Apollo 440 bez wątpienia wracają z tarczą – nowym krążkiem „The Future’s What it Used to Be” , którego premiera przypadła na styczeń 2012 znów podbijają kluby Wielkiej Brytanii. „Music don’t die” – taki tytuł jednego z utworów świetnie podsumowuje muzyczny come back w wielkim stylu.


CHE SUDAKA
Kolumbijsko – argentyński zespół hiszpańskich imigrantów zagra 08.07.2012. Będzie to jeden z sześciu weekendowych koncertów na zamkniętej na czas festiwalu ulicy Targowej przed łódzką Szkołą Filmową.
„Sudamerican worldmusic-punk” to muzyczna formuła  idealnie wpisująca się w koncepcję tygla kulturowego na parkingu przed „Filmówką”. Co więcej – granie na ulicy to dla Che Sudaka żadna nowość. „Tudo e possible” („Wszystko jest możliwe”) – tytuł czwartego albumu grupy świetnie obrazuje to, co zespół osiągnął przez ostatnie 10 lat. Niemal wyrzucona przez morze w porcie Barcelony piątka argentyńskich i kolumbijskich emigrantów bez dokumentów w ciągu dekady osiągnęła szczyt popularności w Hiszpanii. Barcelońskie ulice nauczyły ich specyficznej społecznej wrażliwości, która objawia się w walce z nacjonalizmem, nierównością i propagowaniu wielokulturowości.
Jak zwykle trudny do sklasyfikowania styl muzyczny, oscylujący wokół „latin alternativ” łączy w sobie ska, reggae, hip hop i muzykę latynoską nierzadko z ostrym, punkowym zacięciem.

Rok 2012 jest dla grupy wyjątkowy nie tylko ze względu na polską premierę koncertową na Targowej. 15 marca przypada dziesiąta rocznica jej powstania, w tym też roku Che Sudaka zagrają swój tysięczny koncert. Dokładnie 1000 koncertów w 23 krajach daje grupie zasłużony tytuł jednego z najbardziej aktywnych koncertowo zespołów Hiszpanii.
Wszystkie te jubileusze były motorem do wydania piątej płyty o skromnym tytule „10”, która jest głosem poparcia dla wszystkich występujących przeciw dzisiejszej rzeczywistości i swoistą muzyczną autobiografią zespołu. Znamienne, że płyta stanowi krok milowy w karierze muzyków, ponieważ wydana została pod własną, powstałą niedawno marką Cavernicola Recording. Zgodnie z wyznawaną przez artystów ideą wolności, krążek można ściągnąć za darmo ze strony zespołu.

Che Sudaka na scenie to widok niezapomniany. Bracia Leo i Kacha Fernandez – wokaliści grupy – niemal rozrywają powietrze wulkanem energii, wciągając publiczność w wir scenicznych wydarzeń. Nic dziwnego, że zespół na stałe współpracuje z innymi gigantami worldmusicowej sceny – Manu Chao i Goglem Bordello, depcząc im po piętach performerskim talentem.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.



Powiązane